Türkiye'de Turizm 2021

2021’de Türkiye Turizm

Birçok turizm analisti, Türkiye’nin 2021 için iyimser vizyonunu paylaşıyor ve yurtdışına seyahat ve tatillerin yeniden yolda olduğu konusunda hemfikir. Ancak çoğu kişinin de belirttiği gibi, önlemlerin alınması biraz zaman alacak ve dünya normale dönecek.

1. Normal hale gelmesi muhtemel aşı sertifikaları veya negatif COVID-19 sonuçları. 

Havayolları ve tur operatörleri, güvenli olduğu anda tüm operasyonları yeniden başlatmak konusunda haklı olarak endişeli. Şu anda birçok ülkede Covid-19 aşıları yürütülürken endüstri analistleri, gezginlerin birçok ülkeye girişlerini güvence altına almak için aşıyı aldıklarına dair kanıt taşımaları veya negatif bir Covid-19 testi sonucu göstermeleri gerekeceğini düşünüyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir Conde Nast Traveller gönderisine göre, “otellerin, havayollarının ve göçmenlik hizmetinin seyahat etmeden önce yakında aşı kanıtı isteyeceğini varsaymak adil olur.”

Şu anda aşıdan sonra seyahat etmek sıcak bir konu. Medya, koruma veya e-aşılama için aşıların veya pasaportların yararları ve sakıncaları ile ilgili hikayelerle kaplıdır, ancak Türkiye’nin bu yaz için ne gibi adımlar atacağı henüz belli değil.

2. İlk kaçanlar yaşlı yolcular olabilir.

Financial Times’a göre, “birçok ulusal aşı programı öncelikle yaşlı insanlara öncelik verdiğinden, 2021 yılına kadar benzersiz bir seyahat fırsatı ile ön planda şanslı bir yaşlı yolcu grubu olabilir.”

Makale, çok uzun süredir evleriyle sınırlı kalan birçok yaşlı gezginin, güvenli olana kadar sevdikleri yerleri keşfetmeye istekli olduğunu gösteriyor.

Türkiye'de turizm
Türkiye’de Turizm

3. Birçok turist evde tatil yapmaya devam edecek

Fethiye ve tatil köyleri geçen yaz iç turizmde artış gördü ve bu gelişme 2021’de başlayacak.

Tarihsel olarak tatil için denizaşırı ülkelere uçan birçok Türk, sahile gitmeyi tercih etti. Ovacık, Hisarönü ve Çalış’taki özel tatil evleri, Fethiye çevresinde mükemmel bir konaklama yeri haline geldi ve büyük ailelerin mahremiyetin ve lüksün tadını uygun fiyata çıkarmalarını sağladı.

4. Hijyen, sağlık ve sosyal mesafe önlemleri devam edecek

Halka açık yerlerde yüz maskesi takmanın ve sosyal alan ihtiyacının bu yıl önemini koruyacağından şüpheleniliyor. Nüfusun büyük kısmı aşılanana kadar her zaman bir şans vardır. Birçoğu bu adımları “yeni normal” olarak görüyor.

5. Türkiye’de özel yazlık kiralama popüler olmaya devam edecek

Sosyal mesafenin değeri geçen yıl nüfuz etti ve iç mekanlarda uzun süreler geçirdikten sonra çoğumuz artık boşluk için can atıyoruz. Angels Rentals 2020 yaz sezonunu yoğun bir şekilde geçirdi ve Fethiye’de daire kiralama ve villalar ortak bir seçenek oldu.

Bütçe bilincine sahip ve konforlu kiralık mülkler, evden bir ev sunarak arkadaşlarınız ve ailenizle kaliteli zaman geçirmenize ve ziyaretçi kalabalığından uzak durmanıza olanak tanır.

6. Daha fazla insan uzaktan çalışacak, yurtdışında mülk satın alacak veya daha uzun süre seyahat edecek

Okulların ve işyerlerinin kapanması ve bireylerin uzaktan faaliyet göstermesiyle, işyerine yakın kalmaya daha az odaklanılıyor.

Türkiye, Birleşik Krallık’tan 4 saatlik bir uçuş, atmosfer harika ve yaşam maliyeti çok daha düşük.

Fethiye çevresindeki kiralık mülklerden ve tatil evlerinden mükemmel internet erişimi ve Türkiye’de satılık çok çeşitli ucuz mülkler ile yurt dışından çalışma potansiyeli olan uzun süreli konaklamalar artık makul bir seçimdir.

Dip Not

Şu anda yürürlükte olan aşı ile 2021’de yurtdışına daha sorunsuz seyahat etme olasılığı daha da iyi. Yaz yaklaşırken, yeni seyahat ve sınır kontrollerinin çoğu gevşetilmeli ve insanların daha güvenli ve açık bir şekilde seyahat etmelerine izin verilmelidir.

Seyahatin “normale” döneceğine inanmak aptalca olsa da bu yaz Türkiye’de daha fazla ziyaretçi gökyüzüne çıkıyor ve tatilleri kutluyor. Şirket turistlerinin, mali kaynakları veya varlıkları olan kişilerin Türkiye’ye ilk önce aşılı veya ülkeyi gerçekten seven kişilerle birlikte gelmeleri ve gelecek yıl geri dönmeleri bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir