6G Teknolojisi Hakkında Bilgiler

Çoğumuz  5G’ ye yeni adapte olmaya çalışıyoruz. Teknoloji dünyası 6G hakkında konuşmaya başladı. Bazı büyük teknoloji oyuncuları 6G’nin geliştirilmesinde oldukça başarılılar. Kablosuz teknolojide büyük bir güç olan Qualcomm bunlardan biri.

6G, ağ kapsama alanı ve bant genişliği kullanılabilirliği ile kablosuz bağlantıyı gerçekten çevremizdeki her şeye dahil ediyor, o kadar zahmetsiz ki onlar hakkında endişelenmeyi bırakıyoruz. Bu, 5G’nin ancak başarmaya başlayabileceği zorlu bir görevdir. Cheng, “5G ile (bağlanmasını) beklediğimiz tüm farklı sensörler 6G ile çok daha fazla olacak ve hayatınızı kolaylaştırmak için her şey birbiriyle konuşacak” diyor.

6g

Bu, 6G’nin hem yukarı hem de aşağı ölçeklenmesi gerekeceğini gösteriyor. Ev ISS hizmeti gibi büyük bant genişliğine ihtiyaç duyan bağlantılar geleceğin akıllı kıyafetleri gibi, basıncı veya sıcaklığı bildirmek için yalnızca küçük bir miktara ihtiyaç duyan cihazlar.

Cheng, “Bunların hepsi hala teorik. Size 6G’nin gerçekte nasıl görüneceğini söyleyen biri, satın almamanız gereken bir şeyi size satıyor” diye hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.