arlo kamera

Arlo Essential Spotlight Kamera

Arlo Essential Spotlight Kamera, Arlo’nun ürün yelpazesine yeni bir eklemedir ve Arlo’nun diğer seçeneklerinin çoğundan kelimenin tam anlamıyla farklıdır. Ve sadece 2021 T3 Ödülleri’nde En İyi Akıllı Güvenlik ödülünü kazandığı için değil.

Arlo’nun akıllı kablosuz güvenlik kameraları, en iyi güvenlik kameralarına yönelik rehberimizin düzenli sakinleridir, ancak bazı çekincelerimiz var: önceki modeller genellikle pahalı taraftaydı ve Wi-Fi yönlendiricinize ek olarak kendi hub’larına ihtiyaç duyuyorlardı.

Arlo Essential Spotlight Camera’da bu sınırlamalar yoktur ve bu, daha uygun fiyatlı ve daha esnek bir seçenek olduğu anlamına gelir – ancak daha uygun fiyatlı olması biraz daha düşük bir teknik özellik anlamına gelir. Bu akıllı kameranın artılarını ve eksilerini keşfedelim.

Arlo Essential Spotlight Kamera incelemesi: Fiyat ve özellikler

Essential, şarjlar arasında 6 aya kadar çalışan ve 1080p’de video kaydeden, hava koşullarına dayanıklı bir Wi-Fi kameradır. Davetsiz misafirleri veya ziyaretçileri aydınlatabilen ve renkli gece görüşü sağlamaya yardımcı olan yerleşik bir sirene ve bir LED spot ışığına sahiptir. Essential’da ayrıca ziyaretçilerinizle iletişim kurabilmeniz veya evcil hayvanlarınızın kafasını karıştırabilmeniz için 2 yönlü ses vardır.

Montaj kiti sağlamdır ve iyi bir hareket aralığına sahiptir, ancak kameranın vidalarını açmanın kolay olduğunu unutmayın, bu nedenle onu ne kadar yükseğe konumlandırdığınızı biraz düşünmelisiniz. Dahili pil çıkarılamaz, bu nedenle şarj etmek için tüm kamerayı içeri almanız gerekir.

Temel, Arlo’nun SmartHub’ını gerektirmediği için olağandışıdır, ancak varsa ona bağlanabilirsiniz. Ayrıca Apple HomeKit, Alexa, Google Asistan, Samsung SmartThings ve IFTTT ile uyumludur. Ancak Essential’ı bir SmartHub’a bağlamazsanız, videoyu microSD aracılığıyla yerel olarak saklama seçeneği yoktur – yalnızca bulut olacaktır.

1080p kamera, 12x dijital zoom ile 130º görüş açısına, 23 feet’e kadar hareket algılama ve 110º algılama alanına ve 300 feet’e kadar olan şeyleri görme yeteneğine sahiptir. Spot ışığı çok parlak ancak küçük boyutları, çok fazla menzile sahip olmadığı anlamına geliyor: Geceleri geniş bir alanı aydınlatabilecek bir kameraya ihtiyacınız varsa, Arlo’nun projektör kameraları kendi menzilinden daha iyi bir seçim olabilir veya belki de Farklı bir bağımsız seçenek için Ring Floodlight Cam.

Essential, size 30 günlük bulut depolama alanı, etkinlik bölgeleri (böylece kameranın geçen trafik veya kapı komşunuz gibi şeyleri görmezden gelmesini sağlayabilirsiniz) ve insanlar ile evcil hayvanlar arasında ayrım yapma yeteneği sağlayan üç aylık Arlo Smart ile birlikte gelir. ve paketler.

  • Fiyat çok mu dik? En ucuz güvenlik kameralarına göz atın
  • En iyi görüntülü kapı zillerini unutmayın
  • En iyi akıllı termostatlar

Arlo Essential Spotlight Kamera incelemesi: Kurulum

Arlo uygulaması, kamerayı ve isteğe bağlı özelliklerini kurmayı kolaylaştırır.

Arlo Essential’ı kurmak son derece basitti, ancak 2,4 GHz Wi-Fi bandına bağlanması gerektiğini unutmamak önemlidir – ayrı 2,4 GHz ve 5 GHz ağlara sahip çift bantlı bir yönlendiriciniz varsa doğru olanı seçin. iPhone uygulamasından kamerayla bağlantı kurmak hızlı ve zahmetsizdi: kamerayı uygulamadaki QR koduna doğrulttuk, kameranın yüksek sesle ping yapmasını bekledik ve ardından uygulamanın en çok arama yapmasına ve yüklemesine izin verdik. güncel bellenim.

Tüm Wi-Fi kameralarda olduğu gibi, burada da yönlendiricinize yakın olmak çok önemlidir. Arlo uygulaması, bağlantınızın gücünü size göstermek için net bir görsel kılavuza sahiptir ve mesafe arttıkça kameraya bağlandığınızda fark edilir gecikme yaşamaya başlarsınız.

Arlo Essential Spotlight Kamera incelemesi: Uygulama ve kullanılabilirlik

Essential, diğer Arlo cihazlarıyla aynı uygulamayı kullanır. En iyi özellikler yalnızca abonelere özeldir.

Arlo Essential Spotlight Camera, Arlo ailesinin geri kalanıyla aynı iPhone veya Android uygulamasını kullanır. Ana ekran, kamera(lar)ınızı ve kameranın en son tetiklendiği zamana ait bir görüntünün yanı sıra pil, bağlantı gücü ve uyarı sayısı için küçük durum simgeleri gösterir.

Kütüphane, herhangi bir kameranın hareket dedektörü her tetiklendiğindeki görüntüleri görmenizi sağlar (ücretsiz deneme süresi sona erdikten sonra bir Arlo Smart abonesi olmanızı gerektiren bir özellik) ve aynı zamanda silahlandırmanıza, devre dışı bırakmanıza, programlamanıza veya coğrafi sınırlama ayarlamanıza olanak tanır. örneğin evdeyken kamerayı devre dışı bırakarak her kamerayı Bu bölüm ayrıca “Kamera 1’de belirli bir miktarda hareket algılanırsa, video kaydedin, sireni etkinleştirin ve bir push bildirimi ve bir e-posta uyarısı gönderin” gibi kurallar oluşturmanıza da olanak tanır. Uygulama ayrıca, sirenin Amazon sürücünüze bağırmaması için paket algılamayı ayarlamanıza olanak tanır.

Arlo Smart aboneliğine bağlı kalmamaya karar verirseniz, uygulama çok daha az kullanışlı hale gelir: video kaydını, gelişmiş nesne algılamayı, paket algılamayı ve özel etkinlik bölgelerini kaybedersiniz.

Arlo Essential Spotlight Kamera incelemesi: Görüntü kalitesi

Gördüğünüz gibi, gün ışığında görüntü kalitesi, gece LED spot ışığına göre çok daha iyi.

Fiyatına göre şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu Arlo’nun en yüksek kaliteli kamerası değil: 1080p, 4K değil ve HDR’si yok. Normal ışıkta resim kalitesi çok iyidir, ancak geceleri komşu özelliklerden gelen ışığın aşırı parlak görünmesi nedeniyle resim kalitesi biraz bulanık olabilir.

LED spot ışığının küçük boyutu barizdir: Bir kapı, araba veya penceredeki birini mükemmel şekilde aydınlatabilmesine rağmen ışığını çok uzağa yaymaz. Renkler gündüzleri gece olduğundan daha iyidir, ancak gece görüşünün renkli olması büyük bir destektir: bir palto veya aracın rengi gibi şeyleri tanımlamayı veya geçen bir tilkiyi tanımlamanıza yardımcı olur. .

Bu hiçbir şekilde kötü bir kamera değil, ancak muhteşem görüntü kalitesinden ziyade satın alınabilirlik için üretildiği açık: bu sizin için önemliyse, Arlo size daha fazla para karşılığında daha güçlü bir cihaz satacaktır. Görüntü kalitesi yeterince iyi, sadece sınıfında lider değil.

Arlo Essential Spotlight Kamera incelemesi: Karar

Bu oldukça kalabalık bir pazar haline geliyor. Arlo Essential’ın en belirgin rakibi, Amazon’a ait markanın Blink Outdoor kamerası. Bu daha ucuz ama LED spot ışığı ve renkli gece görüşünden yoksun ve daha dar bir görüş alanına sahip – Arlo’nun daha iyi cihaz olduğunu düşünüyoruz.

Arlo kameralarıyla ilgili önceki incelemelerimizde, çekiciliklerini sınırlayabilecek başlıca iki şeyin fiyat ve Arlo’nun SmartHub’ına bağlanma gereksinimi olduğunu hissettik. Essential, mevcut bir Arlo sistemine katılma yeteneğinden ödün vermeden bunların her ikisini de ele alır ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre farklı yeteneklere sahip kameraları karıştırıp eşleştirebileceğiniz Arlo ekosistemine girmeyi daha kolay ve ucuz hale getirir.

Daha pahalı olan Arlo Pro 3 incelememizde bunun en iyi akıllı güvenlik sistemi olarak bizim seçimimiz olduğunu, ancak herkes için en iyi seçim olmadığını söylemiştik. Essential, önemli, değerli ve uygun fiyatlı bir eklenti veya Arlo’nun yayı ve Pro 3’ün gereğinden fazla değer verdiği birçok insanı tatmin edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.