Balgam Sökücü Doğal İlaç Yapımı

Balgam; gırtlağa doğru gelen mukusumsu tabakaya denir ve balgam sökücü ya da balgam söktürücü bir çok ilaç mevcuttur ancak oral yolla ilaç kullanılacağı için doktorunuza danışmadan kesinlikle hiç bir ilacı kullanmayın. Biz sizlere doğal yollarla nasıl balgam sökücü doğal ilaç yapabileceğinizi anlatacağız.

Balgam genellikle öksürükle meydana geldiği için bu durumda balgamın rengine, sıklığına ve katı haline son derecede dikkat edilmelidir unutmayın her işin başı sağlık en küçük bir hastalıkta bile doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Doğal Balgam Sökücü Yapma

Doğal balgam sökücü için bir çok bitkisel tarif bulunmaktadır. Ancak bunların en iyisi kuşkusuz şurup tarifidir. Doğal balgam sökücü şurup için kullanmanız gereken malzemeler bunlardır:

  1. Yarım soğan
  2. Limon
  3. Bal
  4. Tarçın
  5. Zencefil
  6. Sarımsak

Bu malzemelerin hepsini ayarında doğradıktan sonra daha önceden hazırladığımız tabağa boşaltıyoruz. Sırasıyla tüm malzemeleri karıştırıyoruz ve doğal bal sökücü şurup hazırlanmış oluyor. Bu şurubu küçük çocuklarda kesinlikle denemeyin ayrıca yan etkilerini araştırmayı unutmayın.

Şurubu fazla kullanmayın biraz yanma hissetmeniz normaldir. Aşağıya yorum bırakarak bizleri aydınlatabilirsiniz, tecrübelerinizi yazmanızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir