cadılar bayramı seyahat rotaları

Cadılar Bayramında Gidilebilecek Ürkütücü Seyahat Rotaları

Cadılar Bayramı’nda gidilebilecek bazı korkutucu yerleri sizlerle paylaşmak istedik! Nereye bakacağınızı biliyorsanız, nereye giderseniz gidin, karanlık tarihlere sahip büyüleyici yerler bulacaksınız. Genelde korkutucu yerlere seyahat etmeyi düşünmeseniz de bu ücra yerleri keşfetmenin heyecan verici bir yanı var! Bu nedenle, bir gezi planlıyorsanız, ürkütücü bir Cadılar Bayramı için ziyaret edilecek bu en korkunç yerlere göz atın.

Çernobil, Ukrayna

Yıkıcı 1986 Çernobil felaketinin yeri popüler bir turistik yer. Ukrayna’nın merkezinde, Beyaz Rusya sınırına yakın bir yerde yer alan Çernobil turları, genellikle, bir zamanlar nükleer santralin işçilerini ve ailelerini barındıran ve hayatın donmuş bir anlık görüntüsünü sağlayan, terk edilmiş hayalet kasaba Pripyat’ın bir gezintisini içerir. Sovyetler Birliği’nde.

Bu karanlık turizm destinasyonu her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Çernobil Felaketi, rutin bir test sırasında 4 numaralı reaktördeki bir arızanın sonucuydu. Aşağıdaki nükleer patlama, ülke genelinde ve Avrupa’da tehlikeli miktarlarda radyoaktif parçacıklar yaydı. Cadılar Bayramı’nda gidilecek tüm korkunç yerler arasında, Çernobil en dokunaklı olanlardan biridir.

Bran Şatosu, Romanya

Drakula ile olan bağlantılarıyla ünlü Transilvanya’daki Bran Şatosu, Cadılar Bayramı’nda gidilecek en korkutucu yerlerden biridir. Bir peri masalından fırlamış gibi Bran Şatosu, Romanya’nın en sevilen ve en iyi bilinen kalesidir. En büyük Drakula meraklılarından bazıları, bu ünlü şatoya adım atmak için Romanya’ya seyahat ediyor.

Tabii ki, bu kalenin aslında Drakula’nın hikayesiyle ne kadar gerçek bir bağlantısı olduğu konusunda çok fazla tartışma var. İnananlar, kalenin konumunun sadece Stoker’ın Drakula’nın inine ilişkin tanımına uymadığını, aynı zamanda bölgenin Kazıklı Vlad’ın da evi olduğunu iddia ediyor, tarihi figürün Kont Drakula efsanesine ilham verdiği söyleniyor. Kaleyi Cadılar Bayramı’nda ziyaret edecek kadar şanslıysanız, yıllık kutlamalara katılabilirsiniz. Bunlara ürkütücü şato kompleksinde rehberli bir gece turu ve ürkütücü Drakula temalı eğlence içeren bir Cadılar Bayramı partisi dahildir!

Paris Yeraltı Mezarları, Fransa

Kapalı alanlardan hoşlanmayanlar için değil, Paris Yeraltı Mezarları şüphesiz Cadılar Bayramı’nda ziyaret edilecek en korkutucu yerlerden biridir. Paris’in kalbinde, sokak seviyesinin yirmi metre altında yer alan Yeraltı Mezarları, en az altı milyon insanın iskelet kalıntılarına ev sahipliği yapan tünellerden oluşan bir labirenttir. 18. yüzyılda şehrin taşan mezarlıklarına tepki olarak inşa edilen Paris Yeraltı Mezarları ürkütücü ama büyüleyici bir yer. Dünyanın en büyük mezarlıklarından biri olan eski Parislilerin kemikleri, yeraltı tünellerinin duvarlarını kaplayan sütunlara yığılmış. Yeraltı mezarları ziyaret etmek isteyenler için Pazartesi hariç her gün ziyarete açıktır. Ayrıca, ziyaretçiler ziyaret sırasında kendi ölümleri üzerinde düşünmeye teşvik edilir.

Loch Ness, İskoçya

Bu listedeki en güzel yerlerden biri olan Loch Ness, İskoç Dağlık Bölgesi’nde yer almaktadır. Tabii ki Loch Ness Canavarı efsanesini düşünmeden Loch Ness’i düşünemezsiniz! Nessie, sevgiyle bilindiği gibi, ilk olarak 1930’larda görüldü. Daha fazla görüldüğünün bildirilmesi ve Loch Ness Canavarı efsanesinin doğması uzun sürmedi. Araştırmalar sonuçsuz kalmasına rağmen, dev, dinozor benzeri bir yaratığın hikayesi bugüne kadar devam ediyor. Efsaneler ve efsanelerle ilgileniyorsanız, Loch Ness, Cadılar Bayramı’nda ziyaret edilebilecek en korkunç yerlerden biri olabilir. Sonuçta, Nessie’yi kendin görebilirsin!

Cadılar Bayramı
Cadılar Bayram

Fatehpur Sikri, Hindistan

Kuzey Hindistan’ın kalbinde yer alan Fatehpur Sikri, Babür İmparatorluğu’nun ürkütücü bir anıtıdır. Bölgedeki mimari açıdan en etkileyici şehirlerden biri olan Fatehpur Sikri, 16. yüzyıl Hindistan’ında en iyi mimarlar tarafından inşa edilen inanılmaz derecede dekoratif camilere, mezarlara, saraylara ve kamu binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Elbette bu gösterişli şehrin Cadılar Bayramı’nda gidilecek en korkutucu yerlerden biri olmasının nedeni Fatehpur Sikri’nin inşasından sadece 15 yıl sonra tamamen terk edilmiş olması.

Terk edilmesinin nedeni çok fazla entrika konusu oldu. Mükemmel bir şekilde oluşturulmuş olmasına rağmen, şehir kötü bir şekilde planlanmıştı. Su kaynağı tamamen tükendi ve İmparator kendi inşa ettiği başkentini bile terk etti. Bugün şehirde mütevazı bir nüfus yaşıyor olsa da bu unutulmuş tarih parçasında hala ürkütücü bir şey var.

Londra Kulesi, İngiltere

Hayalet ve hortlak hikayeleriyle dolu Londra Kulesi, Thames Nehri’nin kıyısında yer alır. Londra’nın en popüler yerlerinden biri olmasına rağmen, oldukça ürkütücü bir tarihe ev sahipliği yapıyor. 1067 yılında kurulan Tower of London, birçok önemli şahsiyetin zamansız ölümlerine sahne olmuştur. Başsız Anne Boleyn’in hayaletinden Henry VII’nin zırh takımının kötü niyetli ruhuna kadar, hayaletlerin olup bittiğine dair hikayeler son derece sık görülür. Ayrıca, Londra Kulesi’ni ziyaret ederken garip duygular hisseden ziyaretçilerin daha yeni raporları var. Cadılar Bayramı’nda gidilecek korkutucu yerler söz konusu olduğunda, Londra Kulesi’ni ziyaret etmek kesinlikle ürkütücü olacaktır!

Tao Dan Parkı, Ho Chi Minh Şehri, Vietnam

Dünyanın en perili yerlerinden biri olarak kabul edilen Tao Dan Park, Ho Chi Minh City’de halka açık bir bahçedir. Bir yandan, bu yeşil alan güneşli bir öğleden sonra geçirmek için hoş bir yer gibi görünüyor. Ancak gece olunca park farklı bir havaya bürünüyor. Aslında, Tao Dan Park’ın genç bir adamın ruhunun musallat olduğu söylenir. Yerliler iddiaları yalanlasa da genç bir adamın hayaletimsi bir görüntüsü görüldüğü bildirilmeye devam ediyor. Şehir efsanesi ya da değil, Tao Dan Parkı ziyaret edilecek en korkunç yerlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.