Chatbot Lugado

Chatbot Nedir? Türkçe Chatbot Örnekleri

Lugado Chatbot
Lugado Chatbot

Chatbot nedir, Chatbot Türkçe, Chatbot kullanım sektörlerini uygulama benzer örnekleri ile ilgili bilgileri bu yazımızdan takip edebilirsiniz. LUGADO Chatbot da kurumlar ile beraber çalışan bir Chatbot firmasıdır.

Yapay zekâ kavramının hayatımıza tamamen girmesi ve mesajlaşmanın yaygınlaşması ile birlikte yapay zekâ sektörlerindeki gelişmeler Chatbot kavramı ile artık tanıştık. Günümüzde özellikle hizmet sektörü, finans sektörü, e-ticaret sektörü ve sağlık sektörü gibi birçok sektörde kullanımı yaygınlaşmaya devam etmektedir. Artık hayatımızın bu kadar parçası olan ve adını oldukça sık duyduğumuz ve duyacağımız Chatbot sizin için ayrıntıları ile anlatacağız.

Chatbot Nedir?

Chatbot, kullanıcıların dijital platformlarda mesaj vasıtasıyla insan ile mesajlaşıyormuş gibi etkileşim iletişinde olabilecekleri, bilgi alma ve işlem yapma gibi farklı amaçlara ile kullanılan sohbet etme robotlarıdır.

Chatbot Teknolojisinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Chatbot günümüzde en bilinen hali ile müşteri bazlı desteklerde yapılan işi otomatikleştirerek vakit ve enerji tasarrufu kazanmayı sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre 2021 yılı ve sonrasına müşteri etkileşimlerinin büyük çoğunluğundan fazlası insan olmadan gerçekleştirileceği düşünülmektedir.

Gelecekte Chatbotların kullanım alanları şu şekilde olacaktır;

  • Bankacılık sektörü,
  • Alışveriş sektörü,
  • Rezervasyon sektörü,
  • Sağlık sektörü,
  • IT sektörü,
  • İnsan Kaynakları sektörü,
  • Çağrı Merkezi sektörü,
  • Yiyecek-İçecek sektörü,


Özet olarak Chatbot, müşterileri telefonda hiç beklemeden, menülerde dolaşmadan, yapılacak her iş için ayrı bir mobil uygulama olmaksınız sorularınızı çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin, bir e-ticaret sitesinde, müşteriye doğru merak edilen soruları sormak ve binlerce üründen aradığı doğru sonuca yönlendirmek mümkün olmaktadır.

Chabot nedir sorusunun yanıtını bulmak için Lugado’nın bloğunu bakabilir ve Chatbot örnekleri için de yazıları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir