En İyi Küçük Ekranlı Akıllı Telefonlar

Telefonlar, 6 inç veya daha büyük telefonların artık norm olmasıyla birlikte, yıllar içinde boyut olarak istikrarlı bir şekilde arttı. Elbette, hareket halindeyken video izlemek veya oyun oynamak için harika, ama ya ekran boyutunu umursamıyorsanız ve sadece elinize sığabilecek harika bir telefon istiyorsanız?

Seçeneklerimiz sınırlı, ancak hala dikkate alınması gereken bazı telefonlar var. Yine de herkesin “küçük” tanımı farklıdır ve sizin için rahat bir beden başkasına rahatsız edici derecede büyük gelebilir. Bunu göz önünde bulundurarak, ekran boyutu 6 inç ve altındaki telefonları ekleyeceğiz, ancak boyutuyla ilgili endişeleriniz varsa, en yakın mağazada bir telefonla uygulamalı olarak deneyebilirsiniz.

6 inç olarak, Pixel 5 bu listenin boyut ölçeğinin en üstüne doğru, ancak ekranının etrafındaki dar çerçeve, tutmayı şaşırtıcı derecede kompakt hale getiriyor. Muazzam 6.8 inç S21 Ultra’dan çok daha cep dostu. Google’ın mevcut amiral gemisi, incelememizde bizi etkileyen harika bir kamera kurulumu, 5G ve hızlı ve pürüzsüz bir arayüz içeriyor.

 

iphone 12 mini

iPhone 12 Mini, sizi güç ve performanstan ödün vermeye zorlamayan birkaç küçük telefondan biridir. 12 serisi telefonların hepsinde bulunan aynı A14 Bionic işlemciye sahiptir ve standart iPhone 12’de bulunan aynı çift arka kamera kurulumuna sahiptir. Çok yönlü harika bir telefon ve yalnızca 5,4 inç boyutunda, paranın satın alabileceği en iyi küçük telefonlardan biri.

Google Piksel 4A

2020’de piyasaya sürüldüğünde Pixel 4A’nın düşük fiyatıyla iyi genel performans dengesini beğendik. 5,8 inçlik ekran boyutu onu günümüz telefonlarının daha küçük tarafına koyuyor. Ancak sahip olmadığı şey 5G, herkesin bahsettiği süper yüksek veri hızlarına ulaşmak istiyorsanız bu bir sorun olabilir.

Öyleyse, 4A 5G’yi alın, değil mi? Çok hızlı değil. Google, en ucuz telefonuna 5G’yi eklediğinde, ekran boyutunu da 6,2 inç’e çıkardı, yepyeni Pixel 5A ise daha da büyük bir 6,34 inç ekrana sahip.

iPhone SE (2020)

Apple’ın en ucuz iPhone’u, güçlü bir işlemci ve güzel fotoğraflar çekebilen tek bir kamera ile fiyatına göre bir yumruk atıyor. Pixel 4A gibi, 5G’ye sahip değil, ancak bütçenizi 5G özellikli iPhone 12 Mini’ye genişletemezseniz bu yapmanız gereken bir fedakarlık olabilir. 4,7 inçlik ekran boyutu küçüktür, ancak üst ve alt kısımdaki geniş çerçeveler, telefonun kendisinin standart iPhone 12’den çok daha küçük olmadığı anlamına gelir.

Sony Xperia 5 II

6,1 inçlik bu telefon teknik olarak bu makalede koyduğum 6 inçlik eşiğin dışında kalıyor. Ama Twitter’a girip bana soytarı demeden önce beni bir dinle. Telefon 21:9 en boy oranına sahip ve bu da onu genişliğinden çok daha uzun yapıyor. Yalnızca 68 mm (2,68 inç) ile yukarıda listelenen Pixel 4A’dan daha dardır ve bu da onu diğer küçük telefonlar kadar rahat tutmasını sağlar.

Ekran güzel ve en boy oranı, onu geniş ekran videolar için harika kılıyor. Daha el dostu bir telefon istiyorsanız, ancak yine de hareket halindeyken videoların keyfini çıkarmak istiyorsanız, akıllıca bir seçim olabilir.

iPhone 11 Pro

2019’un iPhone 11 Pro’su hala resmi olarak Apple’dan satışta ve en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca tam yazılım desteği almaya devam edecek, bu nedenle yüksek performanslı bir telefon isteyip istemediğinizi düşünmeye değer. Ekranı 5.8 inç boyutundadır. Bu, dar çerçeveleri ile birlikte, onu rahatça cep dostu hale getirir.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Z Flip 3’e özel bir değinmek gerekiyor. Ana ekranı 6,7 inç büyüklüğünde olsa da, bu telefon tamamen ikiye katlanır. Avucunuzun içinde rahatça oturmak için kapanabilir veya herhangi bir garip çıkıntıya neden olmadan cebinize sığabilir. Taşınabilir boyuttan ideal bir uzlaşma olabilir, ancak kullanmak istediğiniz zaman için güzel bir büyük ekrana sahip.

Z Flip gibi katlanır telefonların normal akıllı telefonlardan çok daha pahalı olması nedeniyle, elbette bu seçim için cömert bir ödeme yapacaksınız. Sadece uygun boyut için bu kadar para harcamak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.