fuar-takvimi

Fuar Takvimi ? Fuar Nedir ? Yurtiçi Fuar Takvimi

Temeli osmanlı dönemine dayanan, panayır şeklinde düzenlenen etkinlikler günümüzde fuar olarak, satıcı ve alıcıyı bir araya getiren, rakip analizine müsade eden, doğru müşteri ile doğru satıcıyı buluşturan etkinlikler olarak düzenlenmektedir.

Türkiye genelinde pek çok ilde fuarlar düzenlense de tabiki İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlerde düzenlenen fuarlar bu sektörün lokomotif görevini görmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı denetiminde gerçekleşen fuarlar için Fuar Takvimi yine TOBB tarafından duyurulmaktadır.

Pandemi sebebiyle fuar sektörü uzun zamandır hareketsiz şekilde seyretmekteydi. 1 Temmuz itibari ile kapalı alanlarda fuarların düzenlenebileceği duyurulmuştu. Fakat yurtdışı ziyaretçi ve katılımcıları göz önünde bulundurulduğunda fuar organizatörleri yapılan yüksek maaliyetler sebebiyle fuar düzenleyemediler. İstanbulda düzenlenen beauty&wellness fuarından sonra yine yakın zamanda yeşilköy’de aymod fuarı düzenlenecek. Sektöre can suyu olan fuarlar tüm sektör paydaşlarının yüzünü güldürdü.

Sonraki fuar ise yurtiçi fuar takvimi göz önüne alındığında woodtech ağaç işleme makinaları fuarı olarak gözükmektedir. Hala daha fuar sektörü tam manasıyla açılabilmiş değil. Fuar takviminde değişiklikler, ötelemeler ve iptaller söz konusu olabilmektedir.

Bu doğrultuda yurt iç ve yurt dışında düzenlenecek fuarlar için fuar takip sitelerini ziyaret edebilirsiniz. En sağlıklı bilgiyi ise fuar organizatörlerinden alacağınızı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir