Nabız ölçer

Garmin HRM-Pro ve Polar H10 Nabız Ölçer Karşılaştırması

Spor aktiviteleri sırasında kalp atış hızını izlemenin en kesin yolunu arıyorsanız, bir kalp atış hızı monitörüne ihtiyacınız olacak ve hangisinin en iyi olduğunu belirlemek için şu iki üst düzey modeli karşılaştırmanız gerekir: Garmin HRM-Pro ve Polar H10 . Bu kalp atış hızı sensörleri, Garmin ve Polar’ın sunduğu en iyi özellikleri temsil eder ve hassas sensörler, rahat kayışlar ve uzun pil ömrü sunar.

En hassas fitness giyilebilir cihazlarının savaşında net bir kazanan var mı? Kalbiniz muhtemelen beklentiyle hızlı atıyor, o yüzden hadi başlayalım.

Garmin HRM-Pro ve Polar H10: Özellikler

Garmin HRM-Pro, HRM Run kalp atış hızı monitörüne benzer ve tüm özellikleriyle birlikte gelir (örn. Garmin Laktat Eşik Testini gerçekleştirme yeteneği), ancak en önemli yükseltmelerden biri Bluetooth (ve ANT+) aracılığıyla bağlanabilirliği ve Zwift, TrainerRoad ve Tacx gibi üçüncü taraf uygulamalarla uyumluluk.

Garmin HRM-Pro kayışı ayrıca 5 ATM’ye kadar suya dayanıklıdır ve uyumlu bir koşu saatine bağlandığında yüzme ölçümlerini izlemek için kullanılabilir. Bu aynı zamanda daha fazla doğruluk için gerçek zamanlı İK verilerini ileten çift iletimleri ve çalışma dinamiklerini de içerir. Bu yükseltme, HRM Run ve Swim modellerinin özelliklerini birleştirerek, onu triatletler için ideal bir arkadaş haline getiriyor.

Polar H10 kayış, aynı anda iki Bluetooth egzersiz cihazına bağlanabilir ve ayrıca ANT+ bağlantısını da destekler: Polar H10’u herhangi bir ANT+ uyumlu spor salonu ekipmanına, bisiklet bilgisayarlarına ve diğer egzersiz cihazlarına bağlayabilirsiniz. ANT+ ve Bluetooth bağlantıları da aynı anda aktif olabilir.

Polar H10 yüzmek için de uygundur, ancak en iyi sonucu elde etmek için, yüzerken teninize daha yakın bastırmak için üzerine bir tri-suit veya wetsuit giymek istersiniz. Polar H10, kayışın iç kısmında bir dizi küçük kaymaz nokta bulunan Polar Pro kayışla donatılmıştır.

Garmin HRM-Pro

Garmin HRM-Pro ve Polar H10: Tasarım ve Pil Ömrü

Tasarım açısından, her iki kalp atış hızı monitörü de birbirine çok benzer: verici ünitesi ve kayış var. Ekran yok, düğme yok, sadece yukarıda belirtilen iki parça. Bu, her iki cihazı da çok dayanıklı hale getirir – arızalanacak daha az parça – ve bakımı kolaydır.

Kalp atış hızını en iyi koşu saatlerinden bile daha hassas bir şekilde takip etmenin yanı sıra, kalp atış hızı monitörlerinin başka bir büyük avantajı vardır: son derece uzun bir pil ömrüne sahiptirler. Garmin HRM-Pro, günde bir saatten fazla kullanılmadığında bir yıl boyunca işlev görürken Polar H10 daha da uzun bir pil ömrüne sahiptir: Bluetooth (Düşük Enerji Modu) ile pil değiştirmeler arasında 400 saat dayanır ve 5 kHz iletim aktif.

Bahsetmeye değer bir şey, söz konusu pilin erişilebilirliğidir: Polar H10’da verici için bir klipsli sistem bulunur, bu da pili çıkarmayı ve kayışı temizlemeyi kolaylaştırırken Garmin HRM’yi kaldırmanız gerekecektir. Pil bölmesine erişmek için Pro’nun verici kapağı. İlk başta, bu, cihazı kıracağınızı hissedebilir, ancak neyse ki, pilin değiştirilmesi sık sık değildir.

Garmin HRM-Pro ve Polar H10: Doğruluk

Hem Garmin HRM-Pro hem de Polar H10, kalp atış hızını yüksek doğrulukla takip eder.

Garmin HRM-Pro, dikey salınım, yerle temas süresi, adım uzunluğu, dikey oran vb. gibi belirli koşu metriklerini ölçebilir. Daha da fazla veri için HRM-Pro’yu uyumlu bir Garmin koşu saati ve parkur konumuyla eşleştirebilirsiniz. örneğin açık havada. HRM-Pro, Garmin Laktat Eşik testini gerçekleştirmek için de kullanılabilir: bu, 10K-yarı maraton yarışı için ideal yarış hızınıza ilişkin bir tahmin verecektir.

Polar, H10 kayışının doğruluğu hakkında bir Beyaz Kitap yayınlayacak kadar ileri gitti. Çok daha fazla ayrıntıya giriyor ve hatta diğer modellerle bazı karşılaştırmalar sunuyor, ancak bazen teknik özellikleri gözden kaçırıyor ve örneğin sadece “Garmin HR Sensörü” nden bahsediyor. Yine de, bu belgedeki verilerin gösterdiğine ve anlatabildiklerimize göre Polar H10 çok hassas bir kalp atış hızı monitörüdür. Uyumlu bir Polar saatiniz varsa, yoğun antrenman yapan sporcular için bir toparlanma aracı olan Ortostatik Testi gerçekleştirmek için Polar H10’u da kullanabilirsiniz.

Garmin HRM-Pro vs Polar H10: Karar

Bu ‘karşı’ hakkında bir yargıya varmak kolay değil. H10 paranızın tam karşılığını verir ve son derece hassastır. Garmin HRM-Pro açıkça çok daha fazlasını yapıyor ve gözle görülür bir şekilde hatalı değil, ancak bundan yararlanmak için bir Garmin saatinizin olması gerekecek.

Halihazırda bir Garmin saatiniz varsa ve koşu ölçümlerini derinlemesine keşfetmek istiyorsanız, Garmin’in kendi kalp atış hızı kayışını satın almanız gerektiği açıktır. Garmin kullanmıyorsanız veya HRM-Pro’nun sağladığı ekstra izlemeye ihtiyacınız yoksa, Polar H10’u almanız gerektiği de bir o kadar açık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.