iPhone 12 Satın Almak Mantıklı mı?

Apple’ın olmasını beklediğimiz bir sonraki telefonu iPhone 13’ün tanıtımının yarın yapılması beklenmektedir. Yeni iPhone serisinin piyasaya çıkmasını beklerken, iPhone 12 fiyatlarında düşüş olması beklenmektedir.

Modası geçmiş bir iPhone mu kullanıyorsunuz?

Yeni bir telefon almanın en iyi nedenlerinden biri, mevcut telefonunuzun umutsuzca modası geçmiş olmasıdır. Eğer bir iPhone 11, bir sürüme yükseltme iPhone 12 şimdi muhtemelen buna değmez. Performans ve özelliklerde, özellikle aşağıdakilerle karşılaştırıldığında, yeterince fark görmeyeceksiniz. iPhone 13 ile muhtemelen neler gelecek?. Ancak, bir sonraki iPhone çıkana kadar bekleyebilirseniz.

iPhone 12’ye geçmek size gelişmiş bir A14 Bionic CPU ve bir OLED ekran sunar. Sadece bu iki geliştirme, sadece birkaç yıl önce telefonlar üzerinde büyük bir yükseltmeyi temsil ediyor.

Bununla birlikte, telefonunuz hala açıksa ve yapmanız gereken her şeyi işlevsel olarak yapıyorsa, birkaç gün daha bekleyin. 2015 yılına kadar telefonlar iPhone 6S iOS 14’ü çalıştırabilir ve iOS 15’e güncellenecektir, bu nedenle telefonunuz gerçekten bozuk değilse atlama yapmak için hiçbir neden yoktur.

iphone 12

5G Hızı

iPhone 12, 5G ile uyumlu ilk ve şu anda tek iPhone. Bu nedenle, 5G hücresel ağlara bağlanmak ve birine erişmek için yanan bir arzunuz varsa, iPhone 12 bu kaşıntıyı hemen çizecektir. Tabii ki, iPhone 13 büyük olasılıkla 5G’ye de bağlanacaktır.

Çatlak Ekran ve Pil Hafızası

Hasar görmüş veya kötü çalışan bir cihazla yaşamak zor. Kusurunu her gün gördüğünüz için kırık bir ekranı görmezden gelmek zordur. Aynısı, bir zamanlar olduğu kadar şarj tutamayan arızalı bir pil için de geçerlidir. İPhone’unuz bu tür sinir bozucu sorunlardan muzdaripse, bir iPhone 12’ye hemen yükseltme yapılması gerekir.

Çalışmalardaki yeni özellikler

iPhone 13 kesinlikle iPhone 12’de bulunmayan yepyeni özelliklerle gelecek. Eğer söylenti değirmeni doğru, cihaz 120Hz ekrana sahip olacak ve bunu yapan ilk iPhone olacak. Şu anda iPhone 12’nin ekranı 60Hz yenileme hızına sahip. Daha hızlı yenileme hızı, uygulamalar ve web siteleri arasında daha yumuşak, daha hızlı kaydırmaya dönüşecektir.

Apple muhtemelen iPhone 13’ün kamerasını da geliştirecek, şirketin her yıl yaptığı bir şey. Ayrıca unutmayın Apple yalnızca yazılım güncellemeleri sağlar telefonlarına sınırlı bir süre için. Çok uzun süre beklemek ve sonunda en son işletim sisteminden kilitleneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir