iPhone 13 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Apple’ın bir sonraki telefonu iPhone 13’ü teknoloji tutkunları merakla beklemektedir. Teknoloji devi için yakında Apple’dan henüz resmi bir ayrıntı duymadığımızı unutmamalıyız.

Geçen yılki iPhone 12 duyurusuna benzer şekilde, iPhone 13 etkinlik yalnızca çevrimiçi olabilir. Bloomberg’den Mark Gurman, Temmuz ayındaki Power On haber bülteninde, Apple’ın bir sonraki etkinliğinin, teknoloji devinin kişisel çalışmaya dönüşünü erteleme kararı nedeniyle tamamen sanal olacağını belirtti. 

Apple başlangıçta tüm çalışanların ofise gelmek zorunlu Eylül ayından itibaren haftada üç gün. Gurman, Apple’ın Eylül zaman dilimine sadık kalsaydı, yüz yüze bir iPhone 13 etkinliğinin “makul” olacağını söyledi. Şimdi, başka bir yalnızca çevrimiçi etkinlik bekliyor.

Etkinlik tamamen sanal olsa da, analist Ming-Chi Kuo’ya göre yeni telefonun dört versiyonunu görmeyi bekliyoruz: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max.

 

iphone 13

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği Nisan ayında oldu, gördüğümüz yerde yeni iPad’ler, renkli iMac’ler, a mor iPhone 12 ve AirTags izleyicileri. Sonra geldi WWDC ilk bakışını yakaladığımız haziran ayında iOS 15.  Her iki etkinlikte de iPhone 13’te Apple’dan bir haber yoktu.

Ancak kimse iPhone 13’ün bu kadar erken duyurulmasını beklemiyordu. Peki Apple’ın bir sonraki amiral gemisi telefonlarını ne zaman tanıtmasını bekleyebiliriz?

Apple henüz herhangi bir iPhone 13 etkinlik tarihine dair ipucu vermedi. Ancak Apple’ın geçmişine dayanarak, tipik olarak tahmin şirketin iPhone etkinliklerinin ne zaman gerçekleşeceği ve buna dayanarak bir çıkış tarihi konusunda eğitimli bir tahminde bulunacağı.

MacRumors tarafından bildirilen yatırımcılara yönelik bir notta, Wedbush Securities analisti Daniel Ives, Apple’ın iPhone 13’ü “Eylül ayının üçüncü haftasında” piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Bu, 13 Eylül Pazartesi ile 20 Eylül Cuma arasında bir süre anlamına gelir.

Apple genellikle etkinliklerini salı veya çarşamba günleri gerçekleştirir ve iPhone’un çıkış tarihleri ​​genellikle Apple’ın yeni cihazları duyurmasından yaklaşık bir buçuk hafta sonra belirlenir. Bu doğruysa ve Ives doğruysa, iPhone 13 14 Eylül Salı veya 15 Eylül Çarşamba günü piyasaya sürülebilir.

Ayrıca iPhone 13’ü daha erken görebiliriz. Birkaç yıl önce CNET, Apple etkinlik zaman çizelgesine derin bir dalış yaptı ve ilgi çekici bir sonuçla ortaya çıktı. Burada okuyabileceğiniz İşçi Bayramı hipotezi. 2021 takvimine göre, İşçi Bayramı kuralı, Eylül Apple etkinliğini (ve iPhone 13’ün piyasaya sürülmesini) 8 Eylül’e koyacaktı.

Apple bir etkinlik duyurup telefonları gösterene kadar bunun doğru olup olmadığını bilemeyiz. Ancak önceden plan yapmak ve bir iPhone 13 için para biriktirmek istiyorsanız, en azından şimdilik Eylül ayı olarak söyleyebilir fakat Apple’ın resmi açıklamasının gelmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.