iPhone 11 pro max

Iphone Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max, Apple’ın, son yıllarda cep telefonlarının teknik özelliklerinde büyük değişiklikler yapmaya başladığı en iyi iki telefonlarındandır. Gelin beraber bu telefonlara bir göz atalım.

Şık ve zarif tasarımı ile Iphone 11 çoğu kişinin kullandığı veya kullanmak istediği Apple ürünlerinden biri haline geldi. Farklı renkteki arka camlar gençler için çekici bir özelliktir. Ön ve arka kameraların yüksek çözünürlüğü de fotoğraf çekmeyi sevenler için bir artı.

Iphone 11 Pro Max
Iphone 11 Pro Max

2021’de hangi iPhone satın alınır?

Pandemi döneminde olduğumuz için cep telefonlarımız artık elimizde değil. Sonuç olarak cep telefonlarımızın pil ömrü kısalmaya başladı. Yeni çıkan Iphone 12 serisinin fiyatı nispeten yüksek olsa da yeni özellikleriyle birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Iphone 11 ve Iphone 12‘yi karşılaştırırsak etkinliğin neredeyse tamamının bütçenizle alakası olduğunu söyleyebiliriz.

İki telefonun teknik olarak farklı özellikleri bulunsa da ikisinden de maksimum verimi alabilirsiniz yine de iPhone 12 şimdiye kadar Apple’ın çıkardığı en iyi işlemcili telefondur. Sürekli phone değiştirmekten hoşlanmayan ve kullandığınız phone uzun yıllarca kullanmak istiyorsanız bütçenizi biraz artırıp Iphone 12 serisine göz atabilirsiniz.

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max boyut olarak farklı özelliklere sahip iki telefon olmasının yanı sıra bir kaç farklı teknik özelliklerinde değişiklik göstermekte. Kamera olarak Iphone 11 Pro Max’in çok daha iyi olduğunu söylememiz de bir sakınca yoktur diye düşünüyorum. Yine de bu kadar küçük teknik özelliklerin sıradan akıllı telefon kullanıcıları için büyük bir sorun yaratmayacağını düşünerek bütün olayın bütçe ve telefonun boyutu olduğunu söyleyebilirim. Büyük telefon kullananlar için şu an Apple ürünleri arasında Iphone 11 Pro Max en mantıklı seçim, çünkü Iphone 12 serisine bakmaya başladığınız anda bütçenizi artırmak zorunda kalıyorsunuz.

Şimdiye kadar bahsettiğimiz özelliklerden en çok göze çarpan iki unsur bütçe ve boyut. Çünkü yıllardır bu piyasada hakimiyet gösteren Apple, genel olarak her ürününde kalitesini koruyarak bazı teknik değişiklikler yaparak kullanıcılarına sunuyor. Yapılan teknik değişikliklerin genelde çoğu, kullanıcının hayatını fazla değiştirmiyor. Yapılan bu değişiklikleri göz önüne aldığımızda Iphone 11 ve Iphone 12 serilerini rahat bir şekilde uzun yılarca kullanabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Iphone kullanıcısıysanız veya kullanmaya karar verdiyseniz sizin de araştırma yapmış olduğunuzu düşünerek benimle görüş ve önerilerinizi yorumlarda paylaşmanızı çok isterim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir