İstanbul’da Yapmamanız Gereken 5 Şey

Türkiye, muhteşem kumsallardan antik kalıntılara, pastoral köylerden fütürist gökdelenlere ve daha pek çok şeye sahip bir ülkedir. Ancak, seyahatinizi ayırtmadan önce, muhtemelen tamamen savuşturmanız gereken bu noktaları not ettiğinizden emin olun. Bu yazımızda size İstanbul’da yapmaktan kaçınmanız gereken 5 şeyi sunuyoruz.

İstanbul’da yapmayın

Türkiye’nin Sultanahmet Camii ve hatta Yeni Cami gibi tarihi camileri sadece turistik yerler değil, aynı zamanda dindarların dua etmeye geldikleri yerlerdir.

Bu nedenle, bir kulübe gidiyormuş gibi giyinmeyerek saygınızı göstermek neredeyse her zaman harika bir fikirdir. Omuzlarınızı ve kollarınızı korumak için elinizde bir hırka bulundurduğunuzdan emin olun, ayrıca o anda şort veya mini etek giymekten kaçının.

Logosuz taksiye binin

Türk taksi şoförleri turistleri dolandırmaktan hoşlanırlar veya istediğiniz yere ekstra uzun bir rota çizerler ya da biraz yedek para almak için hasarlı bir taksimetreye binerler. Taksi tutmanın en iyi yolu uygulamayı kullanmaktır. BiTaksi. Her yerden taksi sipariş edebilir ve gerçek zamanlı olarak gelmesini izleyebilirsiniz. Kredi kartı veya nakit ile ödeme yapabilirsiniz. 

Sadece İstanbul’daki alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmaktan kaçının

Birçok turist alışveriş merkezlerinden kıyafet ve ayakkabı almayı sever. Ama fiyatlar diğer alışveriş merkezlerine göre pahalı. İstanbul’da kaliteli ve uygun fiyata bulabileceğiniz ünlü çarşılar var. İstanbul’un en güzel yerlerinden biri Kapalıçarşı’dır. Güzel el yapımı ve geleneksel sanatlar ve el sanatları, giysiler ve aksesuarlar bulabileceksiniz.

Diyetteyken ziyaret edin

Türk yemekleri harika ve diyetteyken restoranları ziyaret etmemelisiniz. Her şeyden biraz denemek isteyeceksiniz. Doyurucu kebaplardan taze deniz ürünlerine, harika şekerlemelerden ve sütlü tatlılardan nefis mezelere.

İstanbul’un en iyi restoranı hakkında bir fikriniz var mı? Değilse, en çok hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bu makaleyi okuyun İstanbul’un ünlü restoranları.

Sadece turistik bölgelere odaklanın

Yerliler, İstanbul’u ziyaret ettiklerinde genellikle ziyaretçilere şehrin geri kalanını görmek için Sultanahmet’ten çıkmalarını söyler. Bu tavsiye, normal turist tuzaklarından çok daha fazlasının bulunduğu Türkiye’nin geri kalanı için de geçerlidir. İstanbul’da keşfetmeniz gereken birçok turistik yer var. Seyahatinizi özel kılın ve planınızı doğru şekilde düzenleyin. 

Götürmek

Seijun Türkleri bu bölgeye 11. yüzyılda yerleşmiş ve Türkiye’nin kültürü bu dönemde başlamıştır. Sonuç olarak, Türkiye zengin bir kültür, edebiyat, mimari vb. Bunlar, Türkiye’de yapmayı bırakabileceğiniz birkaç şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir