istanbul restoranları

İstanbul’un En Ünlü 3 Restoranı

İstanbul, bir dizi köklü, kaliteli ve geniş İstanbul restoranında çok çeşitli Türk mutfağı sunmaktadır. İstanbul ayrıca Akdeniz, Japon, İtalyan, Fransız, Türk, Hint, Çin, Portekiz ve Tayland mutfağı dahil olmak üzere çok çeşitli dünya mutfağı sunmaktadır. İstanbul, tüm semtlerinde ve topluluklarında çok çeşitli kaliteli yemek seçenekleri sunmaktadır.

Dünya standartlarında ve kaliteli yüzlerce İstanbul restoranını burada saymak elbette mümkün değil ama İstanbul’un en iyi restoranlarını sizin için bir araya getirdik çünkü hem çok ünlüler hem de dünya standartlarında hizmet veriyorlar. Dünyanın en iyi restoran listesinde ödüllü.

İstanbul’daki en iyi 3 restoran

1- AL Medine Restaurant

16 yaşında küçük bir köyden babası ve dedesi mesleğine başlayan Burak Özdemir, Türkiye’nin ve dünyanın en çok rağbet gören şefi olacağını bilmiyordu.

Burak Restaurant’ta yemek yemek, sahada uzun zamandır satan bir oyuncu olan genç adamın yemek yapma tecrübesi ve hazırlama becerisi ile diğer restoranlardan çok farklı bir lezzet katıyor.

Burak Restaurant’ta yemek fiyatları diğer restoranlardaki yemeklere göre yüksek olarak değerlendiriliyor. Enfes tadı, lezzetli yemekleri ve şovuyla karşılaştırıldığında, denediğinize pişman olmayacaksınız. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri ve süperstar Murad Alam Dar, sanatçı Elisa, Diana Haddad, Ragheb Alama, futbol yıldızları ve diğerleri gibi birçok yabancı Al Madina restoranlarını ziyaret etmeye geldi.

Al madina Restaurant’ın İstanbul, Aksaray, Taksim ve Atelier’de üç şubesi bulunurken, kısa süre önce Türkiye dışına çıkarak Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde şubeler açtı.

Nusret steak house

2- Nusr-Et Et Lokantası

2010 yılında Nusr-Et Steakhouse kapılarını açtı. Restoran, kaliteli biftekleri, eşsiz hizmet kalitesi, butik tarzıyla kısa sürede sektörün öncüsü oldu ve 1 numara olmaya devam ediyor.

Nusr-Et, et severlere birçok seçkin seçenek sunarak kısa sürede et lokantası camiasına yeni bir hava katmış ve halen misafirleri için paha biçilmez bir mekân olarak hizmet vermektedir.

Açıldığı günden bu yana et severlerin tek adresi haline gelen restoran, zengin yemek çeşitleri, keyifli atmosferi ve kaliteli servisi ile farklı ve benzersiz olmaya devam ediyor.

Nusr-Et Steakhouse, tüm şubelerinde misafir konforunu ve lezzet alışkanlıklarını her zaman ön planda tutmaktadır.

Bu restoranın birçok şubesi var:

 • İstanbul Etiler
 • İstanbul Sandal Bedesteni
 • Ankara Kavaklıdere
 • D-Hotel Maris
 • Bodrum Yalıkavak Marina
 • Dubai
 • Abu Dabi
 • Doha
 • Miami
 • New York
 • Mikonos

Nusrat Restaurant’ta yemek fiyatları Türkiye’nin en pahalıları arasında ve hatta Amerika Birleşik Devletleri ve Dubai’deki şubelerinde, özellikle de Amerikalı bir genç, 41 bin dolara ulaşan restoranda faturasını yayınladıktan sonra.

41 bin dolara ulaşan restoranda bir Amerikalı gencin faturasını yayınlamasından bu yana Nusrat Restaurant’ta yemek fiyatları Türkiye’nin en pahalıları arasında ve hatta Amerika Birleşik Devletleri ve Dubai’deki şubelerinde bile bulunuyor.

3- Gürkan Şef Steakhouse

Şef Gürkan, büyük bir bıçakla et kesme konusunda olağanüstü bir teklifle tanındığından, Şef Nusrat’la rekabet etmeye gelen en iyi şeflerden biri olarak kabul edilir.

Gürkan Chef, Nusrat Restaurant’tan gelen müşterilere göre en belirgin tadı nedeniyle İstanbul’da büyük ün kazandı. Bazıları, restoranının en lüks ve en güzel Türk et ve biftek restoranlarından biri olduğu konusundaki deneyiminden bahsetti. Etin güzel tadı ile mekânın çekici dekorunu bir araya getiriyor.

Aşçı Gürkan, restoranını dört yıl önce açmış, ancak yemeklerinde ete de önem veren Şef Nusrat gibi en ünlü şeflerle bile rekabet edebilecek geniş bir üne kavuşmuştur.

Restoranın Dubai, Cidde, Riyad ve Londra’da yeni şubelerini açtı.

Restoranda ayrıca soğuk ve sıcak içecekler ile restoranı dışında bulamayacağınız eşsiz tatlılar da aynı tat ve şekilde sunulmaktadır.

Aşçı Gürkan, yemeklerin pişirilmesini ve eli ile etin hazırlanmasını denetler. Restoranın özelliklerinden biri de tekerlekli sandalyelerin girmesine izin vermesi ve ayrıca İstanbul’u yüksekten görmenizi sağlayan çocuk koltukları ve dış mekân koltukları tahsis etmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir