Japonya'ya ne zaman gidilir

Japonya’ya Ne Zaman Gidilir

Japonya yıl boyunca rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz bir ülkedir . Sunacak çok imkanı ve çok çeşitli turistik yerleri olan bir ülke, hangi zamanda seyahat edeceğiniz size kalmıştır.

Japonya’ya Seyahat Etmek İçin En İyi Zaman

Japonya’ya seyahatin iklim seviyesinde mümkün olduğunca yapılması gerektiğinin yanı sıra, en iyi zamanın ilkbahar ve sonbahar olduğu söylenebilir. Yılın geri kalanında Japonya’ya da seyahat edebilirsiniz, ancak dikkate almanız gereken bazı özellikler var.

Japonya’ya ne zaman seyahat edeceğinizi bilmiyorsanız ve bunu yaz aylarında yapmaya karar verdiyseniz, bilmeniz gereken tek şey sıcaklıkların oldukça yüksek olacağıdır. Mutlaka gezinizin bir parçası olan Tokyo ve Kyoto gibi yerlerde sıcaklık oldukça yoğun olacaktır. Sıcaklığın yanı sıra, yolculuk sırasında bazı sağanak yağmurların yağabileceği tayfunların zamanıdır. Japonya’ya yazın seyahat etmenin avantajı ise yüzlerce festivale veya matsuriye katılabilmenizdir.

Ve kış, Japonya’ya seyahat etmek için iyi bir zaman mı? Soğuktan korkmuyorsanız, kış da ülkeyi ziyaret etmek için iyi bir zaman olabilir. Düşük sezonda seyahat etme avantajına sahip olacaksınız, bu nedenle Japonya genelinde çok daha uygun fiyatlar bulacaksınız. Güzel karlı manzaraların tadını çıkarabilir ve başlıca turistik mekanlara sahip olabilirsiniz. Ve biraz sıcaklık istiyorsanız ülkenin güneyindeki Okinawa’ya gidebilirsiniz.

Şimdi, bahar şüphesiz Japonya’ya seyahat etmek için en iyi zamandır. Sadece iyi sıcaklıklara sahip olmayacaksınız, aynı zamanda gezinizi hanami veya kiraz çiçekleri ile aynı zamana denk getirirseniz, her zaman hatırlayacağınız bir deneyim olacaktır.

Sonbahar, Japonya’nın başlıca şehirlerini keşfetmek ve ülkenin ağaçlarının ve ormanlarının kırmızımsı tonlarının keyfini çıkarmak için de iyi bir zamandır. Sonbaharın avantajı, henüz çok fazla turist olmamasıdır, bu nedenle Japonya’nın tüm ihtişamını daha fazla huzur içinde yaşayabilirsiniz.

Bununla birlikte, Yükselen Güneş İmparatorluğu’nun ana bölgelerini ziyaret etmek için Japonya’ya ne zaman gideceğimizi görelim.

Kyoto’ya Ne Zaman Seyahat Etmeli

Kyoto şüphesiz Japonya’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri; tapınaklarının ve türbelerinin güzelliği, neredeyse kesintisiz olarak milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor. Bu nedenle Japonya’da bu yere seyahat etmekten kaçınamazsınız çünkü ülkenin özünü kaybedersiniz.

Kyoto ikliminin hem rakımdan hem de musonlardan etkilendiğini bilmelisiniz. Bu, kış aylarında kar ve oldukça düşük sıcaklıklar bulacağınız anlamına gelir. Yaz aylarında, çok sıcak olmasının yanı sıra, güçlü tropik yağmurlar da bulacaksınız. Bu nedenle, Kyoto’ya seyahat etmek için en iyi zaman ilkbahar ve sonbahardır.

Japonya'ya ne zaman gidilir

Tokyo’ya Ne Zaman Seyahat Etmeli

Japonya’nın sembolik şehirlerinden bir diğeri de etkileyici gökdelenleri ve ileri teknolojisi ile geleceğin şehri Tokyo’dur. Ama aynı zamanda, gelenekleri Japon toplumunun yeni eğilimleriyle mükemmel bir uyum içinde bir arada bulunan tapınaklar ve mabetlerle.

Tokyo’yu ziyaret etmek için ilkbahar aylarını, yani Mart sonundan mayıs sonuna kadar ve ayrıca sonbaharda, Eylül’den Kasım’a kadar seçin. Burada ayrıca tayfunların yanı sıra yüksek sıcaklıklardan kaçmak için yazdan kaçınmak da uygundur. Tokyo’yu keşfetmek için tercihen Nisan, Mayıs ve Ekim aylarını seçin.

Miyajima’ya Ne Zaman Seyahat Etmeli

Japonya gezinize ünlü Ootorii Kapısı’nı da dahil etmek istiyorsanız, bu büyülü Japon adasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Dünya Miras Alanı ilan edilen bu Asya ülkesine yaptığınız ziyarette göz ardı edemeyeceğiniz bir yer.

Japonya’nın bu bölgesini ziyaret etmek için özellikle sonbahar ve ilkbaharı seçin. Kış, sizi üşütmenin yanı sıra, fotoğraflamak için en iyi manzarayı size vermeyebilir. Yaz ise sizi daha önce hiç olmadığı kadar terletecek ve bir tayfun alarmıyla otelinizde mahsur kalabilirsiniz. Bu nedenle, gezinizi ilkbahar ve sonbaharda planlayabilirseniz, daha iyi.

Nara’ya Ne Zaman Gidilir?

Nara’ya seyahat etmek, tapınaklarını ve bahçelerini ziyaret etmek, Nara’nın Büyük Budası’nı tefekkür etmek ve Japonya’nın eski başkentinin tüm büyüsünü hissetmek için yaz aylarından, özellikle Temmuz ve Ağustos’tan kaçının. Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları bu şehri ziyaret etmek için en uygun aylardır.

Ocak ve şubat ayları en soğuk aylardır, ortalama sıcaklık 1ºC’dir ve özellikle şubat ayı bol yağışlıdır. Nisan ayında hava düzelmeye başlar, ancak mayıs ayında ortalama sıcaklık 21ºC’dir. Eylül ve Ekim aylarında da sıcaklık 22ºC civarındadır.

Gördüğünüz gibi, ilkbahar ve yaz Japonya’ya seyahat etmek için en iyi aylar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir