Karaköy Avm, Galataport Nedir?

Galataport Projesi, Karaköy İskelesi ile Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı yerleşkesine ait yapı arasında sahil şeridinde çeşitli aktivite alanlarını içeren bir liman ve kentsel dönüşüm projesidir.

Yaklaşık 200 yıldır kapalı olan Karaköy sahil şeridinde inşa edilen Galataport’ta bir kültür ve sanat merkezi, kafeler, otel, restoranlar ve daha pek çok alan yer alacak. Galataport projesinin çalışmaları devam ediyor Proje turizmden kültür ve sanata, yemekten alışverişe hayatın her alanını kapsayacak.

Projenin yılda 1,5 milyon kruvaziyer yolcusu alması bekleniyor. Galataport yerleşkesinin içinde Türkiye’nin en önemli sanat merkezlerinden biri olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, Galataport Hotel ve yeni açılacak olan büyük Karaköy Alışveriş Merkezi gibi önemli yapılar yer alıyor.

İstanbul’daki Galataport Hotel, misafirlerine kültür, sanat ve yeni fikirleri bütünleştiren kapsamlı bir yaşam alanı sunacak, aynı zamanda Boğaz manzaralı mağazalar açacak ve alışılmadık alışveriş fırsatları sunacak.

Karaköy Avm

Sahil şeridinde ve çevresindeki sokaklarda turistleri bekleyen yaklaşık 250 dükkan ve yemek mekanı olacak. Galataport İstanbul, deniz ve kara ulaşımını kolaylaştıracak olan Karaköy ve Kabataş’a yakın konumdadır. Aynı zamanda kapalı otoparkı (yaklaşık 2.300 araç kapasiteli) araç kullanan turistlerin hayatını kolaylaştıracak.

İstanbul’un en önemli kültür ve sanat kurumlarından biri olan İstanbul, İstanbul Modern Müzesi ve İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesi’nin ortasında yer alır ve İstanbul ilk müze meydanı olacaktır.

Bu meydanda Galataport tarafından çok özel teknikler kullanılarak restore edilen tarihi Tophane saat kulesi var. Kültür, sanat, tasarım ve moda gibi pek çok alanı kapsayan bu etkinlik, yıl boyunca aktif kalacak ve İstanbulluların ve turistlerin ilgi odağı olacak.

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin de proje alanında olması ile adete İstanbul’un sanat merkezine dönüşecek gibi duruyor.

Galataport projesi, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Galataport Hotel ve yeni açılacak olan büyük Karaköy Alışveriş Merkezi gibi önemli yapılar ile sanatta ve topluma yön vermeye devam edecek. Sabırsızlıkla bekliyoruz…

Galataport’a Nasıl Gidilir?

Keyifili bir Galata-Karaköy gezisi için Beyoğlu yol durumuna bakmanızı tavsiye ederim.

-Metro, Marmaray, Tramvay  toplu taşıma araçlarına ve otobüs duraklarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaköy ve Kabataş terminallerine yakın olduğu için deniz yolu ilede ulaşabilirsiniz. Gemiler veya deniz taksisi ulaşım imkanları için planlanan boşaltma noktasını sağlayarak İstanbul’un en erişilebilir destinasyonlarından biri haline gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir