LinkedIn Karanlık Mod Desteği İle Geliyor

LinkedIn, 774 milyondan fazla üyesine koyu arka plan üzerinde beyaz metinle iş odaklı sosyal ağda gezinme seçeneği vererek Pazartesi günü dünya çapında karanlık modu kullanıma sunmaya başlayacak.

Microsoft’a ait sosyal medya şirketi, bu yıl karanlık modu piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı, ancak özellik 2019’da da fark edildi. LinkedIn, Facebook ve Twitter da dahil olmak üzere zaten karanlık bir temayı benimsemiş diğer teknoloji şirketlerine katılıyor. Geçen hafta Google, masaüstünde arama yapmak için karanlık modu ekledi.

linkedin

LinkedIn, renk ve kontrast yoluyla karanlık modun göz yorgunluğunu azaltmayı ve ışığa duyarlı insanlara yardım etmeyi amaçladığını söyledi (potansiyel faydalarına dair kanıtlar kesin olmasa da).

Şirket, metnin okunmasını kolaylaştırmak için görüntüleme seçeneğini de tasarladığını söyledi. Genellikle düşük ışık koşullarında kullanılan karanlık mod, pil ömründen tasarruf etmenize de yardımcı olabilir.

Karanlık moda erişmek için kullanıcılar hesap tercihlerine gider. Oradan, ekranın altında listelenen karanlık modu görecekler ve kullanıcılar karanlıktan aydınlık moda geçiş yapabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir