Myzone MZ-3

Myzone MZ-3 İncelemesi

MyZone MZ-3, gadget yıllarında oldukça eskidir. Hatta MyZone MZ-Switch şeklinde yükseltilmiş yeni bir kardeşi var. Ancak düşük fiyatı, kullanım kolaylığı, güvenilirliği ve çok yönlü kalitesi, satın alabileceğiniz en iyi kalp atış hızı monitörleri arasında olduğu anlamına gelir.

Birçok insan ‘Onun yerine en iyi koşu saatini takabilecekken kayışın ne anlamı var?’ diye soracaktır. Akıllı saatler optik bir sensör aracılığıyla kalp atış hızını ölçebilse de, doğruluk söz konusu olduğunda daha az etkili oldukları söyleniyor.

Amerikan Kardiyoloji Koleji tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırma, hangisinin daha etkili olduğunu bulmak için bir grup akıllı saat ve göğüs kemerini test etti ve göğüs kayışlarının kalp atış hızı ölçüm cihazları arasında en doğru olduğunu kanıtladı ve ortalama %99,6 puan aldı. kesinlik. Ancak testteki bileğe takılan cihazların çok daha az güvenilir olduğu kanıtlandı. Bazı cihazlar %92 doğruluk kaydederken, %67 kadar düşük puan alan başka cihazlar da vardı.

İşte karşınızda: göğüs kayışları, egzersiz sırasında ne kadar zorladığınıza dair daha doğru bir resim sağlar. Ve şimdi neden değerli bir yatırım olduklarını biliyorsunuz, bu da bizi oldukça uzun bir süredir dolaşan, ancak yine de dikkate değer bir cihaz olan Myzone MZ-3 incelememize getiriyor. Antrenmanlarınızdan doğru veriler talep eden bir fitness tutkunusunuz. Akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı saatlerden Garmin alıcılarına ve hatta Peloton makineleri gibi koşu bantları ve egzersiz bisikletlerine kadar hemen hemen her türlü üçüncü taraf ekipmanla eşleşeceğini bilmek de güzel.

Myzone MZ-3 İnceleme: Tasarım

MZ-3, canlı kırmızı bandıyla oldukça dikkat çekici olsa da, üzerine takılan kalp atış hızı izleme modülü, muhtemelen tamamen plastikten yapıldığı için biraz ucuz görünüyor. Yine de, Elastan’dan yapılan esnek, pürüzsüz kayış sayesinde giymek çok rahat. Dürüst olmak gerekirse, uzun süreli antrenmanlarda bile, taktığınızı neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz. Bant üzerinde de ayarlanabilir bir aparatı vardır, böylece doğru uyumu elde edene kadar değiştirebilirsiniz.

Bir diğer akıllı tasarım detayı, Bluetooth modülünün cilt temasını algılayana kadar kapalı kalması ve bu da pil ömrünün korunmasına yardımcı olmasıdır. Bu nedenle, onu harici bir cihaza bağlamaya çalışıyorsanız ve bunun neden mevcut cihazlar listesinde olmadığını anlayamıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen henüz takmamış olmanızdır. Yerine bağlandıktan sonra, size hazır olduğunu ve gitmeye hazır olduğunu söyleyen bir bip sesi verecektir.

Myzone
Myzone

Myzone MZ-3 İnceleme: Özellikler Ve Uygulama

Çoğu kalp atış hızı izleme göğüs kemeri gibi, Myzone MZ-3’ün ekranı yoktur. Bunun yerine, bu işlev akıllı telefonunuzun ekranına atanır. Yakılan kaloriler ve kalp atış hızı bölgeleri gibi normalde akıllı saatinizde göreceğiniz canlı egzersiz verileri Myzone uygulamasında bir ‘kutu’ üzerinde görüntülenir.

İlk kullanımda öğrenilecek çok şey olsa da, Myzone uygulaması farklı kalp atış hızı bölgelerini net bir şekilde görselleştirme konusunda harika bir iş çıkarıyor, böylece telefona hızlıca baksanız bile hangi bölgede olduğunuzu kolayca görebilirsiniz. Antrenman sırasında akıllı telefonunuzun yanınızda olmasını gerçekten istemiyorsanız, buradaki iyi şey, MZ-3’ün kapsama alanına geri döndüğünde cihazınızla otomatik olarak senkronize olmasıdır.

Myzone’u diğer egzersiz platformlarından ayıran şey, MZ-3’ü bir süre kullandıktan sonra eninde sonunda kendini kalp atış hızınıza göre ayarlayarak her egzersiz için ne kadar çaba harcadığınızı hesaplamasına izin vermesidir. Efor buradaki ana para birimidir – MyZone Efor Puanları (MEPS) şeklinde ödüllendirilir – ve örneğin sadece yakılan kalorileri ölçmekten çok daha etkilidir. Bu aynı zamanda bir Olimpik sporcunun çok az egzersiz yapan birine karşı etkili bir şekilde rekabet edebileceği ve çaba yüzdelerini aynı cihazı kullanan bir fitness acemisininkiyle karşılaştıracağı anlamına gelir.

Bunun fitness yolculuğunuzda ne kadar iyi ilerlediğinizi ölçmenin harika bir yolu olduğunu ve yeni başlayanlar için çok daha motive edici olduğunu düşünüyoruz. Uygulamada etkileşim kurabilecekleri bir Myzone kullanıcıları topluluğu da var – bu, rekabet etmeyi ve karşılaştırmayı sevenler için harika bir özellik.

Dahası, Myzone, üyelerin gerçek zamanlı olarak birbirleriyle rekabet edebilmeleri için sınıflarında MEPS puanlama sistemi teknolojisini kullanan tonlarca Birleşik Krallık spor salonu tarafından benimsenmiştir. Yani, spor salonları tekrar çalışmaya başladığında – bu, sahip olduğunuz başka bir seçenek.

Myzone MZ-3 İnceleme: Performans

Myzone, kalp atış hızı izleme dünyasına yabancı değil Şirket bu teknolojiyi eşekler için geliştiriyor ve bunu anlayabilirsiniz. Zahmetsizce çalışır ve onunla geçirdiğimiz süre boyunca hiçbir performans sorunuyla karşılaşmadık.

Bu cihazla ilgili en iyi şeylerden biri, altı aylık inanılmaz pil ömrüdür. Açıkçası, bu sadece bir alıntı ve bu inceleme için bunu test etmek için pek zamanımız olmadı, ancak antrenman sonrası %100 pil göstergesi simgemizde neredeyse hiçbir değişiklik görmedikten sonra, bu cihazın şarj edilmesi gerekmeyeceğine ikna olduk. sıklıkla. Doğal olarak, ne kadar çok kullanırsanız pil o kadar hızlı tükenir, ancak her gün çalışırken bile bu şeyi ayda bir kereden fazla şarj etmeniz pek olası değildir.

Bunun MZ-3’ü, özellikle de çoğu haftalık olarak şarj edilmesi gereken bileğe takılan izleyiciler üzerinde ne kadar kullanışlı hale getirdiğini seviyoruz. Şarj etmesi de kolay. Sadece tescilli USB şarj cihazına ve bomuna takın, işiniz bitti.

Myzone MZ-3 İnceleme: Karar

Myzone MZ-3, özellikle bu kadar kompakt ve kullanımı kolay bir cihaz için olağanüstü sayıda özelliğe sahiptir. Egzersiz etkinliğini ölçmenin her zaman en iyi yolu olmayan daha standart bir kalori yakmanın aksine kişisel çabanıza yaptığı vurguyu özellikle seviyoruz. Bu, uygulamanın kullanıcı topluluğunun yanı sıra, herhangi bir fitness seviyesinden herkesin motive kalmasına yardımcı olmak için bir tedavi işlevi görür. Bizim gibi spor bağımlıları için büyük bir artı.

MZ-3, bir akıllı saat gibi her gün tüm gün giyeceğiniz bir şey değil. Bu kesinlikle daha çok, en önemli olduğu anda süper doğru veri toplamak isteyenlere yöneliktir. Sonuç olarak, herkes için değil, ancak birinci sınıf görünümlü tasarımına rağmen ciddi egzersiz tutkunları için harika bir kit.

Myzone MZ-3 İnceleme: Ayrıca Dikkate Alın

NS Garmin HRM-Pro Garmin HRM-Run ve Garmin HRM-Swim gibi diğer Garmin kalp atış hızı monitörlerinde bulunan en iyi özellikleri bir araya getirerek HRM-Pro’yu profesyoneller için nihai seçim haline getirir. Uyumlu bir akıllı saate bağlandığında gelişmiş koşu ve yüzme ölçümlerini izleyin. HRM-Pro, MZ-3’ten daha pahalıdır ancak aynı zamanda beş yaş daha gençtir.

Polar Verity Sense, fevkalade çok yönlü, zengin özelliklere sahip ve uygun fiyatlı bir kalp atış hızı izleme kayışıdır – ancak kullanıcı dostu olmayan bir yardımcı uygulama ile uğraşmak zorundasınız. Pil, EKG kalp atış hızı kayışları kadar uzun süre dayanmayabilir, ancak kola takılabileceği ve başınıza sarılabileceği için kolaylık sağlar. Şaka değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.