Puma Fuse

Puma Fuse İncelemesi

Puma Fuse, Lewis Hamilton ile olan birlikteliğinden yararlanan bir antrenman ayakkabısıdır. Bununla birlikte, beklediğiniz gibi abartılı bir şekilde pahalı olmaktan çok uzak olan Puma Fuse, aslında dünyanın en yüksek ücretli sürücüsü olmaya gerek kalmadan satın alınabilecek uygun fiyatlı bir spor ayakkabısıdır. Yani bu bir artı.

Son on yılda fonksiyonel fitness endüstrisi patladı ve bununla birlikte, özellikle bir HIIT sınıfı, CrossFit veya ağır ağırlıklar sesh getirebilir. Artık en iyi antrenman ayakkabısı unvanı için yarışan çok sayıda değerli yarışmacı var.

Böyle ayakkabılar yapmak, en iyi koşu ayakkabılarını yapmaya çalışmakla aynı şey değil. Kaldırma için yeterince dengeli, sprintler ve jimnastik sırasında çevikliği sağlamak için yeterince hafif ve halat tırmanışları, burpeler ve benzerlerinden kaynaklanan ağır sürtünmeyi kaldıracak kadar dayanıklı olmaları gerekir. İlk olarak 2011’de Reebok Nano, ardından 2015’te Nike Metcon geldi ve şimdi Puma, fonksiyonel zindeliğe adanmış ilk spor ayakkabısı Fuse’u piyasaya sürdü.

Lewis H de dahil olmak üzere Puma’nın kendi sporcularının görüşlerine dayanan alçak bir tasarıma sahip olan bu tekmeler, stabilite ve şok emilimi üzerine odaklanıyor. Antrenmanlar sırasında yürüyerek nasıl hareket ederler? Öğrenmek için onları teste tabi tuttuk.

Puma Fuse İncelemesi: Tasarım

Öncelikle olumsuzlukları bir kenara bırakalım. Puma, bir spor giyim markası olarak yetenekli olduğu için bilinir ve bazı tasarımlar ona sokak modası dünyasında ciddi bir itibar kazandırır. Bu yüzden Fuse’un tasarımı bizi biraz şaşırttı. Evet, destek anlamında harika bir yapım var ama görünüşe göre Puma, Fuse’u tasarlarken havalı olmak için çok uğraşmış ve sonuç olarak biraz ‘meşgul’ görünüyor.

İnceleme ayakkabımız, muhtemelen bir rengi çok fazla tebeşirleyen siyah/beyaz/pembe modeldi. Eğitim söz konusu olduğunda, hepimiz minimal ayakkabı tasarımları hakkındayız ve Fuse’da çok şey oluyor. Bunu söylersek, güzellik bakanın gözündedir, bu yüzden bu açıdan çok kötü puan alamayız. Şirketin burada kendini biraz hayal kırıklığına uğrattığını hissetmeden edemiyoruz. Basit tutun ve daha az gücendirin, sloganımız budur.

Fuse, çılgın tasarımını güzel ve sağlam bir yapıyla telafi ediyor. CrossFit tarzı bir ayakkabıdan bekleyeceğiniz özellikler söz konusu olduğunda, özellikle de bu serideki ilk model olduğu düşünüldüğünde, bu ayakkabılar birçok özelliğin üstesinden gelmek konusunda harika bir iş çıkarıyor. Örneğin, bataklık standardı koşu ayakkabınızdan daha fazla şok emici kauçuğa sahip iç orta tabanı ele alalım. Bu, her zaman büyük bir bonus olan halter ve atlama egzersizleri sırasındaki etkinin bir kısmını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu arada, dış tabanda, ip tırmanma gibi sürtünme içeren her türlü aktivite için birinci sınıf çekiş sağlayan PUMAGRIP teknolojisi var. Genel olarak, tasarım pratik ama hoş değil.

Puma Fuse İncelemesi: Boyut Ve Kullanım

Bir çift Puma’s Fuse antrenman ayakkabısı satın alırken boyutlandırma ve uyum, çok dikkat etmeniz gereken bir şeydir.

Firmanın web sitesinde daha geniş bir kesime sahip oldukları iddialarının aksine, bu ayakkabılar aslında orta kısımda oldukça dar. Rahatsız olmamakla birlikte, bu, rahat tarafa biraz oturdukları anlamına gelir. Puma, tam da bu nedenle yarım numara büyütmenizi önerir, ancak ortalamadan daha geniş ayakların gururlu sahibiyseniz, tam numara almanızı öneririz.

Puma Fuse İncelemesi: Performans

Peki Puma’nın taze Fuse ayakkabısı sıcak ve terli bir antrenman seansı sırasında nasıl oluyor? Gerçekten iyi, bu sorunun cevabı.

İşlevsel spor ayakkabıları, stabilite için yastıklamadan ödün vermeleriyle bilinir ve bu da onları biraz sert hissettirebilir. Ancak Fuse, dengeli performans sunma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Örneğin, ayakkabı kısa koşularda ve zıplama gibi güçlü vücut ağırlığı egzersizlerinde sizi destekleyecek kadar yastıklı hissediyor, ancak yumuşacık hissettirecek kadar fazla değil. Topuk ezilmesinin olmaması, ağırlık kaldırma sırasında da bir tedavi işlevi görür, ayaklarınıza zeminle o kadar iyi bir bağlantı sağlarken sabit kalır – bu, kendi vücut ağırlığınıza yakın bir halteri gökyüzüne doğru iterken tam olarak ihtiyacınız olan şeydir.

Bir başka harika özellik de topuktaki dört milimetrelik düşüş. Bu, ortalamadan daha düşük bir topuk yükselişidir, ancak daha dinamik hareketlerle başa çıkmak için hala yeterince dengeliyken sizi parmak uçlarınızda tutmanıza gerçekten yardımcı olur. Parmak kutusu da oldukça geniştir. Bu ek alan, ayak parmaklarınıza kontrol ve denge için ihtiyaç duydukları hareket özgürlüğünü verirken, orta ayak ve topukta dengeyi koruduğu için bu bir avantajdır.

Genel olarak, Sigorta’da özellikle fiyat açısından etkileyici bazı performans seviyeleri bulacaksınız.

Puma Fuse İncelemesi: Karar

Dar bir orta ayağa ve bu dünyanın minimalistlerini son derece rahatsız hissettirecek bir tasarıma rağmen, Puma’nın fonksiyonel spor ayakkabı pazarına ilk girişi bir mantardır.

Fitness için çok yönlü bir yaklaşım sunan çok yönlü tasarımları sayesinde paranızın tam karşılığını sunar. Kaldırmak için ihtiyaç duyduğunuz yerde denge ve kısa koşularda ihtiyacınız olan tüm desteği almanızı sağlayacak iyi seviyede yastıklama vardır. Eklektik ve biraz zorba tasarımın hayranıysanız, kazanan sizsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.