Gen RPA

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) Nedir? Gen RPA ile Şirketinize Yerli RPA Destek

RPA, kısaca şirketlere sanal çalışma arkadaşlık desteği sunan bir süreç otomasyonudur. Gen RPA de sizlere bu desteği vermek için kurulan bir şirkettir. RPA sayesinde 7/24 çalışan bir sanal çalışma arkadaşına sahip olursunuz ve bu sayede hem iş sürekliliği hem de maliyet ve zamanınızdan verim sağlamış olursunuz. 

RPA Nedir?

Kuralları net olarak tanımlanmış, insanların manuel şekilde  yapabilecekleri işlerin bir bölümünü ya da tamamını yapmak üzere geliştirilen ve kullanılan teknolojiye RPA Türkçe adıyla da Robotik Süreç Otomasyonu denir. 

RPA teknoloji sayesinde yeni bir kodlamaya ihtiyaç duymadan direkt olarak yapabilirsiniz. Yani varolan sistemleri kullanarak daha hızlı bir şekilde dönüşüm sağlarsınız hızlı olmasından dolayı da hem maliyet hem de zamandan kar etmiş olursunuz.

RPA sayesinde işlerinizi daha hızlı bir şekilde tamamlayarak zamandan büyük bir verim elde edersiniz. Zamanınızı başka işlere yoğunlaştırarak da şirketinizin vizyon ve misyonunu genişletip daha büyük gelirler elde edebilirsiniz.

Yapay zekanın hayatımıza girmesiyle teknolojinin katlanarak büyüdüğü yadırganmaz bir gerçektir. RPA de yapay zekayı işleyip kullanarak sizin şirketinizin işlerinde en uygun şekilde adapte ederek büyük bir iş kolaylığı sağlar. 

Çalışanlarınızın günlük aynı işleri yapmasının bir süre sonra monotonluğa sebep olmasının sonucu olarak yaratıcılıklarını kaybetmelerini de bu sayede engelleyebilirsiniz.

RPA nedir

RPA’in Sizlere Faydaları

Yukarıda belirttiğimiz üzere “RPA nedir?”  sorusunu cevaplandırmış olduk. Peki RPA sayesinde siz ve şirketinizi nasıl avantajlar bekliyor.

RPA size 7/24 hizmet vererek sürekliliği korur ve bir çalışanın mesaisinin çok daha fazlasında çalışmaya devam ettiği için maliyet olarak da size büyük katkılar sağlar.

Çalışanlarınız RPA ile yaptığınız işler dışında yeni işlere konsantre olabilecekleri için şirketinizin gelişmesi için yeni bir kapı açılmış olur. Günlük işler yerine sürekli kendilerini geliştirebilecekleri işlerle uğraşan çalışanlarınızın da şirket içi motivasyonu artar ve iş biriminin memnuniyetini yukarıya taşımış olursunuz.

İş birimindeki memnuniyet de müşteri memnuniyetiyle doğru orantılı olacağından müşterilerinizin memnuniyeti de artar ve sizin markanıza olan güven ve sadıklıkları artmış olur. 

Gen RPA Nedir?

Teknolojinin sürekli ilerleyip geliştiği bu günlerde eskiden yararlandığınız teknoloji yığınlarınızı ve manuel olarak kontrol ettiğiniz iş süreçlerinizi, dijital süreçlere ve otomatize süreçlere dönüştürmeniz için size yardımcı olan yerli RPA, size çok güzel deneyimler sunan bir çalışma ortağıdır. 

Otomasyon sayesinde hem süreçlerinizi çok daha hızlı çözebilirsiniz hem de müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Çalışanlarınızın da daha yaratıcı olmasını sağlar çünkü günlük monoton iş süreçlerinden kurtulmuş olurlar ve kendilerini diğer işlere daha kolay adapte edebilirler.

Gen RPA ile Neden Çalışmalısınız?

Zamandan ve efordan tasarruf edersiniz

7/24 çalışabilmesi, işlerini hızlı bir şekilde yapabilmesi ve sağladığı düşük maliyet ile verimliliğinizi arttırır. Dijital dönüşümün çok önem kazandığı günümüzde, hızlı ve düşük maliyetli halde yakalamanızı sağlar.

Çalışan deneyiminiz artar

Rutin ve manuel işlelerinizin otomasyonunu sağlayarak çalışanlarınıza daha özgür bir iş ortamı sağlar, çalışanlarınızı inovasyona ve şirketiniz için yeni değerler yaratmaya dair motive sağlar.

Kalite ve Uyum seviyenizi yükselir

Robotlar, standartlarınızı tam olarak karşılamak adına süreci izler ve uyumluluğu artırır. Ayrıca, süreçlerin izlenebilmesini, denetlenebilmesini ve de uçtan uca kontrolünü sağlar. İnsan hatasının en aza indirilmesiyle de kalite de büyük bir artış yaşanmasını sağlar bu sayede de operasyonel riskleri minimize edersiniz.

Müşteri deneyiminizi daha da iyileştirirsiniz

Süreçlerinizin standardize edilmesi, 7/24 hizmet verebilir haşde olması ve daha hızlı çalışmasını sağlaması müşteri deneyimini ciddi anlamda iyileştirir. Müşterilerinizin sizden aldığı hizmetten memnun kalması da müşteri memnuniyetinizde ve bağlılığınızda büyük artışlar yaşanmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.