Samsung Galaxy Fit2 İnceleme

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi

Samsung Galaxy Fit 2, Samsung tarafından şu anda satın alabileceğiniz en ucuz ve en temel giyilebilir cihazdır. Dünyaya mal olmayan basit bir fitness bandı arayanlara yönelik, bileğe takılan bu kompakt cihaz, çoğu günlük aktivite için adımları sayar, uykuyu takip eder ve kalp atış hızını izler.

Galaxy Fit ve Galaxy Fit e’nin yerini alan Samsung’un Fit2’si, öncekilere göre bir dizi yükseltme sunuyor. Birincisi, artık gözü daha kolay hale getiren daha yüksek kaliteli bir AMOLED dokunmatik ekran var. Ancak şimdi, daha akıcı bir tasarım elde etmek için hayal edebileceğimiz herhangi bir fiziksel düğme eksikliği var.

Yine de tasarım iyileştirmeleri her zaman daha iyi performans anlamına gelmez, bu nedenle fitness takipçisinin bir veya iki veya daha fazla antrenman sırasında ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için buradayız. En iyi fitness takipçilerinin T3 listesine girmesine izin verilecek mi? Hadi bulalım…

Samsung Galaxy Fit2 İnceleme: Tasarım

Tasarım söz konusu olduğunda, Fit2 kimsenin başını döndürmeyecek. İnce bir silikon kayışa ve 1.1 inç AMOLED ekrana sahip saat benzeri bir toka çiftine sahip olan hemen hemen tüm diğer genel fitness gruplarına benziyor. Artı tarafta, 11,1 mm kalınlığında ve sadece 21 g ağırlığındaki kompakt ve hafif yapısı sayesinde bilekte süper rahattır.

Bazı çevrimiçi incelemelerde, bu kayışın kayışının çıkarılabilir olmadığına inanacaksınız, ancak ekran arayüzü gerçekten ortaya çıkıyor ve kayışı farklı renklerde başkalarıyla değiştirmenize izin veriyor. Samsung’un satın almak için ek kayışları yok gibi görünüyor, ancak isterseniz Amazon’da uyumlu seçenekler mevcut.

Ekran öncekinden biraz daha büyük ve 126 x 294 piksellik biraz daha iyi bir çözünürlükle geliyor. Bu, küçük metinlerin bile net bir şekilde görülebilecek kadar keskin olmasını sağlar. Ayrıca burada sunulan bazı iyi canlı renkler ve parlaklık seviyeleri de var, bu da harika görüş açıları anlamına geliyor – parlak dış mekan ayarlarında bile. Açıkça pille ilgili bir kararda, burada her zaman açık olan bir ekran beklemeyin. Tekrar siyaha dönmeden önce ekranı birkaç saniyeliğine açmak için bileğinize hafifçe vurmanız gerekecek.

Daha önce de belirtildiği gibi, Samsung, izleyiciyi uyandırmak veya sizi ana ekrana geri döndürmek için kullanılan ekranın hemen altındaki kapasitif dokunmaya duyarlı bir düğme karşılığında Fit2’deki fiziksel düğmeyi bıraktı. Duyarlı olduğunu bulduk, ancak belki de dokunmaya karşı biraz fazla hassastır ve vurulursa antrenmanın ortasında yanlışlıkla izlemeyi sonlandırmanıza neden olabilir.

Ayrıca, duşta giymeyi veya yüzmeye gitmeyi seviyorsanız, yani havuzlar yeniden açıldığında 5ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğunu da belirtmeliyiz.

Samsung Galaxy Fit2 İnceleme

Samsung Galaxy Fit2 İnceleme: Özellikler Ve Performans

Fit2 hakkında belirtmemiz gereken ilk şeylerden biri, karın kaslarında büyük bir acı olan ilk kurulum sürecidir. Herhangi bir özelliğini denemeden önce fitness takipçisini uygulamada ayarlamanız gerekir ve ardından, bağlamadan önce eklenti taksitleri, ayar ayarlamaları, izinler kutusu işaretlemesi gibi bir sürü çember atlama vardır. hareketlerinizi takip etmeye başlayın. Giyilebilir cihazların çoğunun bunu gerektirdiğinin farkındayız, ancak Fit2’de daha uzun ve daha zahmetli geliyor. Bir satın alma işlemi yapan herhangi bir teknofobinin onunla mücadele etmesi muhtemeldir. Yine de, bir kez çalışır duruma geldiğinde, en azından tekrar yapmanız gerekmez.

Fit2’nin ince çerçevesine yerleştirilmiş, antrenmanları, adımları ve uykuyu izlemek için oldukça iyi bir iş çıkaran bir dizi sensör. Koşma, bisiklete binme, havuzda yüzme ve genel bir “dış mekan” egzersiz modu için özel modlar vardır, bu nedenle tüm temel bilgiler ele alınır. Burada büyük bir hayal kırıklığı olsa da, GPS eksikliği. Tüm egzersiz takibi hareket sensörüne bırakıldığında, örneğin daha pahalı bir akıllı saatte bulacağınız doğruluğu elde etmeniz pek olası değildir.

Yine de, yaktığınız kalorileri belirlemek için yerleşik bir optik kalp atış hızı monitörü ve ayrıca gece boyunca giyiyorsanız hareketi izleyen ve uykuyu otomatik olarak algılayan ivmeölçer ve jiroskop hareket sensörleri var.

Her gün, Samsung Health uygulamasında görüntülenebilir ek verilerle birlikte, adımlar, kat edilen mesafe ve yakılan kaloriler dahil olmak üzere Fit2’den aktivite istatistiklerini görebileceksiniz. Ayrıca, sizi motive etmek için hareketsizlik bildirimleri alırsınız.

Pil ömrü açısından, Galaxy Fit2, Samsung’un size ortalama 15 günlük kullanım sağlayacağını iddia ettiği 159 mAh kapasiteli bir pile sahip ve düşük güç modundayken 21 güne kadar çıkıyor. Testlerimizde giyilebilir cihaz bir haftadan biraz fazla sürdü. Bu, bildirimler açıkken, ekran parlaklık seviyesinin üçte ikisinde ve günde 45 dakikalık bir antrenmandaydı. Ancak bu izleyiciyi adım sayma gibi basit özellikler için kullanmayı umuyorsanız, bunun çok daha uzun süreceğini tahmin edebiliriz.

Samsung Galaxy Fit2 İnceleme: Karar

Galaxy Fit2, kompakt ve şık bir tasarımda bazı temel ancak etkili sağlık izleme yetenekleri sunan zarif bir fitness bandıdır. Ayrıca, daha keskin, daha canlı bir ekran gibi selefine göre bazı hoş gelişmelere sahiptir.

Bununla birlikte, örneğin GPS eksikliği gibi oldukça sınırlı yetenekleri nedeniyle, formda kalma konusunda uzaktan ciddi olan herkes muhtemelen Fit2’yi biraz yetersiz bulacaktır. Yine de, bu cihazın hedeflendiği kişi bu değil. Bileklerine tokat atabilecekleri ve gün boyunca genel aktivite seviyelerini ölçebilecekleri basit ve kullanımı kolay bir takip cihazı arayan kullanıcılar, hem de zahmetsizce Galaxy Fit2’den çok memnun olmalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.