Soundbar önerileri

2021’in En İyi Soundbarları

CES, yıllar boyunca bir dizi harika AV ürünü için başlangıç ​​noktası oldu ve 2021 de bir istisna değil; hepsi ve muhtelif A-oyunlarını gösteriye getirdi. LG’nin yeni C1 OLED TV’sine ve daha ucuz A1 OLED TV’ye veya Samsung’un Neo QLEd Mini-LED TV’lerine bakmanız yeterli.

Ve birçok CES sunumu, diş gıcırdatıcı bir şekilde, hala küresel bir pandeminin ortasında olduğumuz gerçeğini basitleştirmeye odaklanmış olsa da, CES 2021’in en iyi ses çubuklarının çoğunun var olmasının bile nedeni budur. Evde mahsur kaldık. Herkes sevdikleriyle ve AV kurulumlarıyla çok daha fazla zaman geçiriyor ve bu sırada olması gerekmiyor.

1. Samsung HW-Q950A

Muhtemelen bu yılın en ekstra Samsung, Samsung HW-Q950T’nin zaten etkileyici 9.1.4 kanal kurulumunu olağanüstü bir 11.1.4 kanala yükselterek Dolby Atmos destekli HW-Q950A ile gerçekten de tüm işi bitirdi.

Buradaki büyük başlık, ön birimin her yönden gelen sesini tamamlamak için kablosuz arka hoparlörlerine yandan ateşlemeli bir kanalın eklenmesidir. Ayrıca, kablosuz subwoofer’ında, odanız için kurulum işlemini basitleştirecek bir kalibrasyon mikrofonu vardır ve 2020’den itibaren daha yüksek kaliteli bir Samsung TV kullanıyorsanız, Q Symphony özelliği size daha da büyük bir ses verecektir. TV’nizin hoparlörlerini HW-Q950A ile birlikte kullanarak ses manzarası.

2021 en iyi soundbarlar

2. LG QP5 Éclair

Soundbarınızın üzerine eğilmeyi önermesek de, LG’nin nefis QP5 Éclair’i yemek için yeterince iyi görünüyor. Yalnızca 11,7″/30 cm genişliğindedir, yani daha kompakt TV kurulumları (veya daha büyük olanlar, eğer soundbar’ınızın oturma odanızı ekranınızın önüne bir monolit düşmüş gibi göstermemesini tercih ederseniz) için mükemmeldir. ve son derece modern beyaz bir kumaşla kaplanmış – duyduğumuza göre, ileride siyah bir versiyon potansiyeli var.

Bu hamur işi şekline sıkıştırılmış beş ayrı sürücü: bir ön ateşleme merkezi, iki adet 45 derecelik açılı stereo sürücü ve Dolby Atmos veya DTS:X film müziklerine yükseklik eklemek için bir çift yükselen sürücü. Titreşimi aşırı pişirmeden küçük olacak şekilde tasarlanmış, benzer şekilde yumuşak kenarlı bir kablosuz alt da var. Fiyat konusunda henüz bir bilgi yok.

3. JBL Bar 5.0

Adındaki ‘.0’, bize JBL’nin en yeni düşük maliyetli soundbar’ında bir alt ses olmadığını söylüyor, ancak şirket, dört pasif radyatörünün, onsuz başa çıkabilmesi için yeterli miktarda ses çıkardığını söylüyor.

Harman’s Multibeam sanal surround ile donatılmış JBL Bar 5.0, oldukça kompakt küçük bir kabukta ikna edici bir Dolby Atmos efektini yönetebilmelidir ve Chromecast Audio desteği ve AirPlay 2 ile her türlü sesi ona gönderebilirsiniz, Bluetooth ve alışılmadık şekilde Amazon Multiroom – Alexa ve Google Assistant da uyumludur.

4. Panasonic SoundSlayer SC-HTB01 Final Fantasy Sürümü

Ses tabanı geri dönüyor! Bir TV’nin altında mükemmel bir şekilde çalışsa da, Panasonic’in Square Enix ile olan kompakt işbirliği, Final Fantasy XIV Online’ın arkasındaki ses ekibi tarafından ayarlanan 2.1 sesi patlatarak gerçekten monitörünüzün altına oturmak içindir.

Bu, yakın gelecekte Panasonic’in TV portföyüne girecek olanlara benzer bir dizi özel oyun modu anlamına gelir: FPS modu, sesleri daha iyi belirlemenize yardımcı olmak için ayak sesleri gibi efektleri artırır, ses modu patlamaları azaltır ve diyaloğu açar ve FFXIV’ü geliştirmek için özel olarak tasarlanmış bir RPG modu olduğuna inansanız iyi olur. Elbette var.

5. Cowin Soundbar

Modüler bir ses çubuğu fikri yeni değil; JBL Bar 9.1, ayrılabilir uydu hoparlörleriyle birkaç yıldır bunu yapıyor ve CES, JBL’nin ona şık bir Dolby Atmos yükseltmesi sunduğunu gördü. Ancak Cowin Soundbar, modüler ses çubuklarını ilgi çekici ve belki de biraz aptalca bir sonuca getiriyor: Her şey ortadan ikiye ayrılıyor, bu yüzden biraz daha fazla stereo ayrım arıyorsanız, onu ayırabilir ve her bir yarının ucunda durabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.