Tissot

Tissot T-Touch Connect Solar İncelemesi

Yeni akıllı saat, adından da anlaşılacağı gibi, güneş enerjisiyle şarj edilebilen çok sayıda heyecan verici işleve sahip, markanın T-Touch koleksiyonunun doğrudan soyundan geliyor.

Yine de, Tissot’un ana şirketi Swatch, İsviçre saat endüstrisindeki en büyük markalardan bazılarına sahip olduğu için oldukça önemli bir saat ve bu, bir dizi benzer cihazın önünü açabilir.

Tissot T-Touch Connect Solar incelemesi: Tasarım

T-Touch Connect Solar, çizilmeye dayanıklı seramik çerçeveli 47 mm’lik büyük bir titanyum kasaya sahiptir. Tam olarak normal bir Tissot saati gibi hissettiriyor, yani inanılmaz derecede sağlam ve sağlam, kırılgan bir teknoloji parçası gibi değil.

T-Touch Connect Solar, İsviçre Yapımı bir bağlantılı saattir. Bu sertifika, üretim kalitesi ve güvenliğin yanı sıra bileşen menşeinin garantisidir.

Tissot, bazıları kauçuk kayışlı, bazıları titanyum bilezikli ve saten cilalı titanyum, siyah PVD veya pembe altın PVD kasalı, tümü dayanıklı olan çeşitli versiyonları piyasaya sürdü.

Siyah kauçuk kayışlı siyah PVD modelini inceledik ve ince işlenmiş yüzeyleri ve yumuşatılmış köşeleri ile harika göründüğünü düşünüyoruz. Çok abartılıyor.

Kasa 100 metreye kadar suya dayanıklıdır, bu nedenle yüzerken giyilebilir, ancak yüzme izleme işlevi yoktur.

T-Touch Connect Solar’ın kullanıcı arayüzü, iki buton, bir elektronik kurma kolu ve çizilmeye dayanıklı safir kristal üzerinde dokunsal bir arayüzden oluşur.

Saat 2 konumundaki “start” düğmesine uzun basıldığında dokunmatik kristal etkinleştirilirken, saat 4 konumundaki “geri” düğmesine uzunca basıldığında T-Touch Connect Solar ana ekranına dönüyor.

Kontrollere alışmak biraz zaman alabilir, ancak bir kez alıştığınızda oldukça sezgisel hale geliyor.

Saat kadranının altında, temel bilgilerin ve bildirimlerin bulunduğu çok basit, tek renkli bir durum çubuğu bulunur.

MIP (Pikselde Bellek) tipi bir ekran kullanır ve yalnızca gerektiğinde yenilenir, böylece enerji tasarrufu sağlar ve rakiplerine göre biraz eski görünse de doğrudan güneş ışığında okumayı kolaylaştırır.

Ek olarak, ekran, çevrenizdeki ortam ışığı azaldığında hemen arkadan aydınlatma modunu tetikleyen uyarlanabilir bir parlaklık ayarına da sahiptir.

Tissot T-Touch Connect Solar İncelemesi
Tissot T-Touch Connect Solar

Tissot T-Touch Connect Solar incelemesi: Özellikler

Tissot T-Touch Connect Solar’ın iki modu vardır: “İzle” modu ve “Bağlı” modu.

Saat modunda, T-Touch Connect Solar telefonunuza bağlı değilken, akıllı saat bir T-Touch Solar Expert’in temel işlevlerine, yani sonsuz takvim, geri sayım sayacı, ikinci saat dilimi, alarmlar, kronograf, pusula ve meteorolojiye sahiptir. ve altimetre fonksiyonları.

• İsviçre yapımı 
• Sw-ALPS düşük enerjili işletim sistemi
• Titanyum kasa, siyah PVD ve pembe altın kaplama
• Çap 47 mm; kalınlık 15,3 mm
• Elektronik kurma kolu
• Seramik çerçeve
• Işıldayan rüzgar gülü işaretleri
• Çizilmeye karşı dayanıklı, dokunsal safir kristal
• 100 m’ye (10 ATM) kadar su geçirmez
• Kuvars hareketi, solar şarj 
• Fotovoltaik hücreli arama
• Düşük enerjili MIP (Piksel Olarak Bellek) dijital ekran

Bu temel işlevlere ek olarak, bağlı modda, T-Touch Connect Solar istenen tüm bildirimleri görüntüler: aramalar, metinler, e-postalar, Whatsapps, Instagram… liste uzayıp gidiyor.

Çoğu durumda, bildirimin tamamını okuyamayacaksınız, ancak bunun önemli olup olmadığına ve hemen ele alınması gerekip gerekmediğine veya yoksayılıp göz ardı edilip edilemeyeceğine karar vermenize yetecek kadar.

T-Touch Connect Solar ayrıca bir ivmeölçer ile birleştirilmiş yerleşik bir aktivite izleyiciye sahiptir. Hem kullanıcının fiziksel verilerini girdikten sonra “izle” modunda hem de adım sayısını, mesafeleri ve harcanan enerjiyi kaydetmek için bağlı modda çalışır.

Tamam, bu, sağlık ve fitness alanında Apple Watch, Fitbit veya Garmin ile açıkça rekabet etmeyecek, ancak daha geleneksel bileklikleri tercih ediyorsanız ve ayrıca aktivite seviyelerinizi takip etmek istiyorsanız faydalı bir eklentidir.

Connect Solar, Swatch tarafından bu proje için özel olarak geliştirilen yeni bir Sw-ALPS işletim sistemini çalıştırıyor. iOS, Android ve Harmony (Huawei) mobil işletim sistemleri ile uyumludur.

Veri paylaşımı sırasında tüketilen enerjiyi en aza indiren Bluetooth Düşük Enerji yongası kullanarak telefonunuza bağlanır.

Tissot ayrıca yeni saatinin veri toplamadığını ve kullanıcıyla ilgili tüm bilgilerin – kişisel hayatı, nerede oldukları, ne yaptıkları – kesinlikle özel kalacağını ve T-Touch Connect’te saklanacağını vurgulamayı seviyor. Solar’ın mobil uygulaması.

Ayrıca saatin birkaç güvenlik modu vardır; yanlışlıkla etkinleştirmeyi önlemek için ekran düğmelerini devre dışı bırakan temel bir kilit ve daha fazla gizlilik için ekran görüntülerini kapatan ek bir kilit.

Tissot T-Touch Connect Solar incelemesi: Pil Ömrü

T-Touch Connect Solar, saat modunda neredeyse süresiz olarak ve kullanımına ve güneşe maruz kalmasına bağlı olarak bağlı modda birkaç ay boyunca çalışmaya devam edebilir.

Bağlı modda ve Bluetooth açıldıktan sonra pil ömrü, görsel veya titreşimli bildirimlerin sıklığı, arkadan aydınlatma, ortam aydınlatma düzeyine uyum ve aktarılan veri miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır.

Çoğu akıllı saati gece şarj etme fikri sizi bir tane satın almaktan vazgeçirirse, bu büyük bir olumludur.

İncelememiz sırasında saati bir kez şarj etmemize gerek yoktu, ancak pil gücünüzün azaldığını fark ederseniz, hızlı bir desteğe ihtiyaç duymanız durumunda T-Touch Connect Solar bir şarj cihazıyla birlikte gelir.

Tissot T-Touch Connect Solar incelemesi: Karar

Tissot T-Touch Connect Solar, etkileyici bir giyilebilir cihazdır. Geleneksel saat hayranlarının ilgisini çekecek sağlam bir tasarım sunar. Ayrıca hem pil ömrü hem de uzun ömür açısından akıllı saat rakiplerini geride bırakacak.

Piyasadaki en akıllı teklif değil, örneğin Apple Watch Series 6’nın beğenileriyle rekabet edemez, ancak ne yapabileceğini (adımları ölçün ve bileğe dayalı bildirimler sağlayın) çok iyi yapıyor.

Pil ömrü burada en büyük avantaj, günler yerine aylarla ölçüldüğünde, sınırlı işlevselliğe ve retro görünümlü ekrana katlanabiliyorsanız, bu sizin için hibrit akıllı saat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.