2021’de Türkiye Turizmi için Çantalarınızı Bu Kriterlere Göre Toplayın

Şu anda Türkiye’de tatil fikri kulağa bir fantezi gibi gelse de umutlu olmaya devam ediyor. Birçok iş analisti, bu yaz Türkiye’yi sıcak bir destinasyon olarak geri çeviriyor ve yeni aşıların gelişinin sonunda virüsün yayılmasını azaltacağı ve seyahat kısıtlamalarını kolaylaştıracağı umulmaktadır.

İşte analistlerin bu yıl seyahat hakkında ne düşündüklerine ve 2021’de Türkiye’de turizm için bazı tahminlere bir göz atın.

Türkiye 2021’de 25 milyon turist çekmeyi umuyor.

İşte analistlerin bu yıl seyahat hakkında ne düşündüklerine ve 2021’de Türkiye’de turizm için bazı tahminlere bir göz atın.

Türkiye Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) başkanı Ülkay Atmaca, Türkiye’nin virüsün yayılmasını erkenden azaltmak için hızlı müdahalesinin erken rezervasyonların iyileştirilmesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Atmaca, Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin turistlere sunduğu sağlıklı ve güvenli tatil fırsatı 2021 rezervasyonlarına olumlu yansıdı.”

2020’de Türkiye’de Turizm

2020 hiçbir yıla benzemiyordu. Dünyanın son on iki ayda karşılaştığı sorunları kimse beklememeliydi. Yaklaşık bir yıl önce, pandemi sırasında daha iyi yapılması gerekenlere bakmak uygun, ancak her şey düşünüldüğünde, Türkiye inanılmaz derecede iyi yaptı.

Resmi rakamlar, 2020’nin ilk 11 ayında Türkiye’nin seyahat yasakları, sınırların kapanması ve COVID-19 nedeniyle yıllık %79 düşüşle 12 milyondan fazla ziyaretçi çektiğini gösteriyor.

Neyse ki, Türk Hükümeti’nin zamanında aldığı gıda, koruma ve hijyen önlemleri ile Türk Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Sağlıklı Turizm Sertifika programı, Türkiye’nin ve Fethiye sadece birkaç aylığına da olsa bir turizm sezonu geçirdi.

Akdeniz Turistik Otelciler Derneği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, “Sağlıklı turizm sertifikası ile tüm dünyaya örnek olduk” dedi. Rakiplerimiz İspanya, Mısır, Yunanistan ve hatta Fransa uygulamalarımızı örnek aldı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir