Twitter Topluluklar Özelliği Nedir?

Twitter, kullanıcıların belirli konular hakkında bir grupta herkese açık olarak tweet atmalarına olanak tanıyan yeni bir araç olan “Toplulukları” test ediyor.

Deney, Twitter’ın kullanıcılarının ilgilendikleri konular hakkında tweet’leri bulmasını kolaylaştırma çabalarına dayanıyor. Twitter, kullanıcıların belirli konuları takip etmesine zaten izin veriyor. Şirket, Topluluklar özelliğinin sitesinde daha “samimi” konuşmalar başlatmasını umuyor, ancak araç aynı zamanda içerik denetlemeyi daha zor hale getirebilir.

Facebook, insanların belirli konular hakkında sohbet etmesine olanak tanıyan Gruplar adlı bir özelliğe sahiptir, ancak araç aynı zamanda COVID-19 aşıları da dahil olmak üzere yanlış bilgileri yaymak için kullanılmıştır.

Sosyal medyadaki belirli konularla ilgili konuşmalar, kullanıcıların belirli görüş veya inançları pekiştirdiği yankı odalarına da dönüşebilir. Twitter, Facebook Gruplarındaki paylaşımların aksine Topluluklardaki konuşmaların herkese açık kalacağını söyledi. Kullanıcılar ayrıca Twitter kurallarına aykırıysa bir sohbeti şikayet edebilirler.

Her Topluluğun ayrıca Twitter tarafından onaylanmış moderatörleri olacaktır. Bu moderatörler Topluluğun kurallarını belirler ve başkalarını sohbete katılmaya davet edebilir. Twitter kullanıcılarının bir Topluluğa katılmaları için doğrudan mesaj yoluyla davet edilmeleri gerekir.

Şirket, Twitter kullanıcılarının Topluluklarda tartıştığı konulardan bazılarının köpekler, cilt bakımı ve astrolojiyi içerdiğini söyledi. Araca bir Apple cihazından erişmek için Twitter kullanıcıları, uygulamanın alt kısmındaki veya Twitter.com’daki kenar çubuğundaki bir sekmeye gider. Twitter, Android kullanıcılarının Topluluklardaki tweetleri okuyabileceğini ve yakında daha fazlasını yapabileceklerini söyledi.

Çarşamba günü Twitter, Topluluklara kaç kullanıcının erişebileceğini söylemedi, ancak ABD’deki “sınırlı bir grup” insanın bu grup sohbetlerini oluşturabileceğini kaydetti. Küresel olarak herkes bir Topluluğa davet alabilir.

Twitter Ürün Müdürü David Regan bir blog yazısında, “Bu, Topluluklar için yalnızca bir başlangıç. Geri bildiriminize göre test edecek, öğrenecek ve yineleyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.