Oppo Reno

Uygun Fiyatlı Yerli Akıllı Telefon Modelleri

Teknoloji dünyasının hayatımıza getirdiği, akıllı telefonlar gün geçtikçe güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Akıllı telefon pazarında yerli akıllı telefon üreticileri ise günden güne artmaktadır. Bu yazımda yerli akıllı telefon üreticileri Reeder ve Oppo’dan bahsedeceğim.

Bu akıllı cihazların tasarımı ve teknik özellikleri, benzer ürünler arasında en iyi fiyat-performans oranına sahip olup, kullanıcılar üzerinde derin bir izlenim bırakmaktadır.

Yerli akıllı telefon üreticisi Reeder, uygun fiyatlı modelleriyle kullanıcıları etkiliyor. Bu cihazlar, KVK garantisi kapsamında 30 dakika gibi kısa bir sürede onarım ve teslimat hizmeti verebilen KVK hizmeti ile öne çıkıyor.

Reeder p13, yüksek pil kapasitesine ve Micro-USB şarj bağlantı noktasına sahiptir. Ancak hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği yok. Reeder p13, 8MP kamera çözünürlüğüne ve 1080p full HD video kayıt çözünürlüğüne sahiptir. Ayrıca LED flaş işlevi de vardır. 5 MP çözünürlüğe sahip ikinci bir arka kamerası var. Ağırlık olarak çok hafiftir.

Suya ve toza dayanıklılığı bulunmamaktadır. Yüz tanımlama ve parmak izi okuyucu fonksiyonlarıne sahiptir.

Oppo Reno, Türkiye’de yerli üretime başlayan ve son olarak ise Reno 5 serisi ile Türkiye’de kullanıcıların karşısına çıktı. Oppo Reno, akıllı telefon pazarını bir hayli hareketlendirdi.

Oppo Reno bazı modellerinde telefon kılıflarını da kullanıcıları ile buluşturuyor ve bu şekilde harici bir kılıf almaya da gerek kalmıyor. Kullanıcılarının ayrıca telefon kılıfına para vermeyecek olması kulağa hoş gelen noktalardan.

Öte yandan Oppo, kutu içeriğini rakiplerine kıyasla daraltmamış. Şarj adaptörü, şarj kablosu ve kablolu kulaklık kutu içerisinde bulunuyor.

Uçtan unca ekran deneyimi yaşamakta olduğunuz Oppo telefonlarda genel itibari ile telefon ağırlığı ise çok hafif. Depolama alanı bir hayli fazla olan Oppo Reno telefonlarında microSD kart desteğiyle toplam hafızayı artırabilmek de mümkün.

All Highlight video özelliğini taşıyor olan Oppo bu sahibi olduğu özellik ile ortamda bulunun ışığı tespit ediyor ve portre video kalite seviyesini artırıyor. Karanlık ortamlarda ultra gece video algoritması ile aydınlatma sağlıyor. Aydınlık alanlarda ise Canlı HDR algoritması ile fazla ışığı kesiyor.

Batarya olarak yüksek verime sahip ve kısa bir süre içinde yüksek şarj oranına sahip olunuyor. Android işletim sistemine sahip. Fiyatı ile sınıfının en iyi akıllı telefonu olarak yer almakta.

Bu yazımda bahsettiğim yerli telefon üreticisi olan Reeder ve Oppo’ya en ideal fiyatlarla N11’den ulaşabilir, daha fazla çeşit inceleme şansı bulabilirsiniz. Gelecek yazımda giyilebilir teknoloji ürünü olan apple watch’tan bahsedeceğim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.