İstanbul yeni havalimanı çok mu yoğun

Yeni İstanbul Havalimanı

Yeni İstanbul Havalimanı, yine 635 uçuşla Avrupa’nın en yoğun havalimanlarından biri konumunda.

İstanbul Havalimanı’nı sırasıyla 602 uçuşla Paris Charles de Gaulle ve 558 uçuşla Amsterdam Schipol havalimanları izledi.

Frankfurt Havalimanı 4. sıradaNS 535 uçuş ile Madrid Barajas Havalimanı 5. sırada yer aldıNS 534 uçuş ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 6. sırada yer aldı.NS günde 491 uçuşla. Antalya Havalimanı 13. sırada listeye girdiNS 303 uçuş ile yer.

Raporda, Paris, Brüksel, Antalya, Milano, Varşova’ya uçuş trafiğinin 2 hafta boyunca normalin oldukça üzerinde olduğu ve ortalama uçuş ağının %8 oranında arttığı fark edildi.

Yeni İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açıldı ve ilk yılında global bir transfer merkezi oldu. 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren yolcularına tam kapasite hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı, 6,5 milyon metrekarelik bir alanı kaplıyor ve Asya, Afrika ve Avrupa arasında küresel bir transfer merkezi olarak dikkat çekiyor. Bu büyük Havalimanı 25 yıldır İGA Havalimanı İşletmeciliği A.Ş. tarafından işletilmektedir.

Global Traveler’ın Leisure Lifestyle ödüllerinde “Üstün İnovasyon” kategorisinde “Özel Başarı Ödülü” kazandı. Yeni İstanbul Havalimanı, turizm sektörünün dünyadaki en prestijli yayınlarından biri olarak biliniyor. Tüm fazları tamamlandığında yılda 200 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.

Yeni İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı, şehrin Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Muhteşem Yeni İstanbul havalimanı, Çatalca-Göktürk-Arnavutköy kavşağında ve Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır.

Otobüs, havalimanı transfer hizmetleri, havalimanı taksi gibi toplu taşıma araçları ve araçlarınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz Yeni İstanbul Havalimanı. Havalimanı Avrupa Yakası Bölgesi’nden Levent’e 36 kilometre, Taksim’e 40 kilometre uzaklıktadır.

Anadolu Yakası ilçelerinden yeni İstanbul havalimanı Kadıköy’e 52 kilometre, Üsküdar’a 47 kilometre mesafede bulunuyor. İstanbul Havalimanı’nın Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’na da bağlantıları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir